Aplikacje, które zawojowały świat

Redakcja PR - 22.02.2016
149

Snapchat - kilka miliardów odtworzeń w trakcie każdej doby to chyba dobre statystyki, prawda?

Aplikacje, które zawojowały świat.

Snapchat – kilka miliardów odtworzeń w trakcie każdej doby to chyba dobre statystyki, prawda? Ze Snapchata korzysta młodzież, dorośli, influencerzy, gwiazdy, firmy, a nawet dziadkowie. Jest to proste, niezwykle intuicyjne narzędzie, którego każdy jest się w stanie nauczyć. Co urzekło odbiorców w tej aplikacji? Przede wszystkim łatwość użytkowania. Komunikacja na Snapchacie jest bajecznie prosta, ponieważ wystarczy mieć telefon i użyć jednego przycisku. Nasz film lub zdjęcie będzie możliwe do zobaczenia jedynie w ciągu 24 godzin, potem znika. Radzić sobie można robiąc screeny, wtedy istnieje możliwośc zatrzymania ulubionej fotografii. Wysyłać komunikat można na dwa sposoby – do konkretnych użytkowników przez nas wybranych lub dodając w naszej historii. To zobaczą wszyscy, którzy nas dodali do znajomych. Należy wspomnieć, że nie ma tu opcji wyszukiwania takich, jak na innych portalach społecznościowych. Trzeba mieć nazwę użytkownika lub zeskanować naszego ,,duszka” i w ten sposób dodać znajomych osobę, jaką chcemy obserwować. Nic prostszego!

Tinder – aplikacja dla randkujących. Poznawanie się przez internet nie jest już niczym dziwnym w czasach postępu technologicznego. Portale społecznościowe i social media jednak nie dla wszystkich są dobrym narzędziem do poznawania partnerów. Jesteśmy tam zbyt widoczni dla obcych osób, a jednak należy brać pod uwagę fakt, że nie będziemy chcieli z kimś kontynuować znajomości. Odpowiedzią na te potrzeby jest Tinder. Wystarczy urządzenie mobilne i jeden palec. Co prawda Tinder korzysta z informacji umieszczonych w serwisie Facebook, ale i tak użytkownicy moga poczuć się dużo bardziej swobodnie niż przy tradycyjnym wyszukiwaniu znajomych. W aplikacji wykorzystano fakt, iż decyzję na temat atrakcyjności potencjalnego partnera podejmujemy niezwykle szybko, zazwyczaj potrzebujemy kilku sekund, aby ocenić drugą osobę. Przesuwamy palcem w lewo lub w prawo kolejne profile i tym samym decydujemy o tym, czy dane zdjęcie nam się podoba. Jeśli tak, istnieje opcja rozmowy za pomocą czatu. Jeśli nie, po prostu odrzucamy konkretne konto i nie podejmujemy dialogu. Bułka z masłem!

Spotify – legalna muzyka z internetu. W pewnym momencie Polacy stali się niemal naczelnymi piratami sieciowymi Europy. Jak widac, uwielbiamy słuchać muzyki, ale niestety zamiast spacerów do sklepu, zdecydowanie bardziej wolimy ściągać pliki – niekoniecznie legalne. Receptą na to stała się aplikacja Spotify. Jest to legalne źródło muzyki, w dodatku biblioteka artystów jest niemal nieograniczona. Narzędzie zostaje cały czas udoskonalane, jednak najciekawszymi opcjami jest podpowiadanie muzyki, a nawet całych playlist, wszystko to odbywa się na podstawie naszych poprzednich wyborów. Muzykę można wyszukiwać na różne sposoby. Wykonawca, płyta, utwór to standard, ale może masz gorszy nastrój? Nic trudnego, istnieją playlisty dopasowane do humoru, a nawet trybu życia. Ćwiczysz? Jedziesz na rowerze? Też będzie coś dla ciebie. Konkurencja jednak nie śpi. Powstał serwis Tidal, który działa na tej samej zasadzie. Tidal rozpoczął mocno, bo od współprac z sieciami komórkowymi, dzięki czemu dotrą do znacznej części potencjalnych użytkowników.

Endomondo – coś dla miłośników sportu. Już od jakiegoś czasu sportowcy amatorzy nie muszą nosić przy sobie sprzętu pomiarowego. Ile kolemetrów dziś przebiegłem? Czy trzymam dobre tempo? Jaki miałem dziś czas? Tych pytań uniknie użytkownik Endomondo. Co więcej, można pochwalić się swoim wynikiem. Ale to nie jest wszystko. Udostępnienie swojego czasu w serwisach społecznościowych to także pokazanie całej trasy, eliminuje się przy tym niedopatrzenie czy oszustwo. Znajomi będą wiedzieć, że się starasz być fit. Endomondo zatem to właściwie nasz trener osobisty. Czy to nie jest cudowne? Najbardziej wartościowe jest to, co po treningu. Możemy inspirować się innymi osiągnięciami lub być przykładem. Istnieją statystyki, które pozwalają na sprawdzenie wszystkich parametrów potrzebnych do analizy swoich postępów. Trzymajcie tak dalej!

Comments

comments

149
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...