Anna Cieślak czyta dzieciom chorym na nowotwór

Informacja Prasowa - 09.12.2019
173

Anna Cieślak czyta dzieciom chorym na nowotwór

Tuż przed Mikołajkami Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową zorganizowała spotkanie w Klinice Onkologii Centrum Zdrowia Dziecka z okazji promocji książki „Księżycowy Kot”, autorstwa Andrzeja Czuby. Małych pacjentów do magicznego świata baśni wprowadziła Anna Cieślak.

fot Damian Burzykowski

fot Damian Burzykowski

„Księżycowy Kot” to opowieść o chorej na nowotwór dziewczynce, która zaprzyjaźnia się z tytułowym kotem i razem rozpoczynają poszukiwania zaginionego zdrówka. Anna Cieślak nagrała bajkę także w formie audiobooka, który już niedługo będzie dostępny za darmo w Internecie na fundacyjnym kanale You Tube oraz platformach audiobookowych.

Podczas spotkania w klinice, aktorka przeczytała dzieciom kilka rozdziałów książki. Mali słuchacze reagowali bardzo żywiołowo, niektórzy rozpoznali głos Anny z filmu „Kraina lodu”. Anna Cieślak ma przecież ogromne doświadczenie w dubbingu i potrafi swoim głosem malować naprawdę piękne obrazy. Nawet obecni na spotkaniu rodzice maluchów słuchali z przyjemnością historii napisanej przez Andrzeja Czubę.

Po czytaniu aktorka, wraz z autorem książki, odwiedzili w salach pacjentów, którzy nie mogli dotrzeć na spotkanie i podarowali każdemu dziecku egzemplarz „Księżycowego Kota”. Był też czas na zdjęcia, uściski i wzruszające rozmowy.

 – Każdy z nas znalazł się chociaż raz w życiu w sytuacji, kiedy czuł się bezradny, tracił wiarę. Wszyscy wiemy co znaczy słabość, niemoc, cierpienie. Dlatego trzeba wysyłać dobro, bo ono się nie zatrzymuje i pomaga oswoić strach przed bólem i cierpieniem. Te dzieci każdego dnia walczą, żeby być, żeby żyć. Mali pacjenci i ich rodzice potrzebują naszego wsparcia. Chociaż po spotkaniu w klinice, mam wrażenie, że ich siły są nieskończone. Ich uśmiech ma taką siłę jakby rodziła się gwiazda – mówi Anna Cieślak.

Aktorka z dużym entuzjazmem włącza się w pomoc małym pacjentom, bez wahania zgodziła się wziąć udział w projekcie Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową i nagrała audiobooka.

 – Andrzej napisał i podarował nam cudną książkę, a Ania włożyła całe swoje serce w przeczytanie tego tekstu. Chciałam też podkreślić, że w ten projekt zaangażowało się charytatywnie wiele osób i wszystkim ogromnie za to dziękuję! Audiobook to nasz świąteczny prezent dla dzieci – nie kryje radości Emilia Kotarska, członek zarządu Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową. 

 ***

Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową działa od 1991r. Prowadzi Ośrodek Terapeutyczny w Warszawie. W budynku Fundacji zorganizowano także miejsca do mieszkania dla rodzin, które przyjeżdżają do Warszawy leczyć dzieci. W Ośrodku jest kuchnia, pralnia, jadalnia, pokoje zabaw dla dzieci, sala rehabilitacyjna – wszystko po to, aby rodziny wyrwane przez chorobę dziecka z domów, mogły prowadzić normalne życie.

Fundacja prowadzi także wiele innych projektów i działań. Organizuje obozy wypoczynkowe, obozy rehabilitacyjne, prowadzi działania edukacyjne i szkoleniowe, wspiera kliniki onkologiczne kupując sprzęt medyczny. Pracownicy i wolontariusze Fundacji organizują dla dzieci zajęcia plastyczne, imprezy urodzinowe, odwiedzają pacjentów w szpitalu. Każdego roku z pomocy Fundacji korzysta kilkaset osób. O wszystkich działaniach można przeczytać na stronie fundacja.net.

Comments

comments

173
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...