Anita Włodarczyk i Marek Kamiński wybierają Fairtrade

Informacja Prasowa - 01.09.2021
125

Anita Włodarczyk i Marek Kamiński wybierają Fairtrade

Anita Włodarczyk i Marek Kamiński wybierają Fairtrade

Fundacja Fairtrade Polska rusza z ogólnopolską kampanią wizerunkową „Wybieram Fairtrade”. Jej celem jest spopularyzowanie idei Sprawiedliwego Handlu i zachęcenie konsumentów do wybierania produktów ze znakiem Fairtrade. Twarzami kampanii zostali Anita Włodarczyk i Marek Kamiński.

1 września wystartowała pierwsza kampania wizerunkowa realizowana przez Fundację Fairtrade Polska. Billboardy w największych polskich miastach z wizerunkami znanych Polaków mają zachęcać konsumentów, by wybierali produkty ze znakiem Fairtrade.
Fairtrade to jeden z systemów certyfikacji Sprawiedliwego Handlu, który poprawia sytuację producentów rolnych w krajach Ameryki Łacińskiej, Karaibów, Afryki, Azji Południowo-Wschodniej i Oceanii. System działa na rzecz wyższych cen skupu, godziwych warunków pracy i bardziej sprawiedliwej wymiany handlowej dla drobnych rolników i pracowników. Wybierając produkty ze znakiem Fairtrade, konsumenci w Polsce mają pozytywny wpływ na uczciwe zatrudnianie i wynagradzanie rolników i pracowników, równe prawa kobiet i mężczyzn oraz działania na rzecz klimatu.

Twarzami kampanii zostali trzykrotna mistrzyni olimpijska i czterokrotna mistrzyni świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk oraz podróżnik, filozof, pierwszy zdobywca obu biegunów ziemi, Marek Kamiński. Lekkoatletka i podróżnik zachęcają konsumentów do głębszego namysłu przy robieniu zakupów i dokonywania wyborów, które nie tylko zaspokajają codzienne potrzeby, ale i mają pozytywny wpływ społeczny. – Jeśli jesteś smakoszem kawy oraz czekolady, tak jak ja, zachęcam, abyś na zakupach wybierał produkty ze znakiem Fairtrade. Dlaczego? Dlatego, że w ten sposób masz realny wpływ na polepszenie jakości życia społeczności z krajów Ameryki Łacińskiej, Azji czy Afryki. Jednocześnie, rolnicy, którzy pracują przy zbiorach, chociażby kawy, mogą pracować w odpowiednich warunkach i za uczciwą zapłatę – mówi Anita Włodarczyk.

 

Billboardom z hasłem „Wybieram Fairtrade” towarzyszą także posty na profilach społecznościowych @fairtradepolska. Informacje na temat kampanii, a także o tym, dlaczego warto wybierać produkty Fairtrade, dostępne są na stronie www.fairtrade.org.pl/WybieramFairtrade

Comments

comments

125
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...