Anita Czerwińska nową rzeczniczką partii i klubu sejmowego PiS

Informacja Prasowa - 10.06.2019
10

Anita Czerwińska nową rzeczniczką partii i klubu sejmowego PiS

Jak podaje portal internetowy polityka.pl, Anita Czerwińska zostanie rzeczniczką partii i klubu sejmowego PiS, a Radosław Fogiel jej zastępcą.

Wyznaczenie nowego rzecznika partii stało się koniecznością, bo Beata Mazurek dostała się do Parlamentu Europejskiego. Jak dowiadujemy się od ważnego polityka PiS, prezes zdecydował, że zastąpi ją posłanka Anita Czerwińska. Partia wraca też do przećwiczonej formuły, że rzecznik będzie miał swojego zastępcę – wybrano Radosława Fogla, bliskiego współpracownika Jarosława Kaczyńskiego. Mazurek nie miała zastępcy, ale Adam Hofman już tak – Marcina Mastalerka.

Anita Czerwińska (rocznik 1970) jest sejmową debiutantką, startowała z okręgu podwarszawskiego. Skończyła prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Do PiS trafiła dzięki działalności w warszawskim klubie „Gazety Polskiej” i organizacji miesięcznic smoleńskich. To ona od 2010 r. zgłaszała do ratusza zgromadzenie pod Pałacem Prezydenckim, które po zmianie prawa przez PiS stało się zgromadzeniem cyklicznym. Kaczyński mówił: „Bez niej nie byłoby tu miesięcznic”.

Prezes awansował posłankę, politycznie związaną z Joachimem Brudzińskim, i zaprosił do komitetu politycznego PiS. Doceniono tak jej aktywność na rzecz upamiętnienia ofiar katastrofy. Kiedy w 2015 r. dostała się do Sejmu, mówiła, że ma wielką satysfakcję. A to dlatego – jak tłumaczyła – że jako dziennikarka miała półroczny zakaz wchodzenia do Sejmu wydany przez Ewę Kopacz. „Protestowaliśmy podczas wysłuchania Tomasza Arabskiego, ówczesnego kandydata na ambasadora Hiszpanii… A uważaliśmy, że nie powinien dostać tej funkcji, bo powinien rozliczyć się z tego, co zrobił w związku z katastrofą smoleńską” – tłumaczyła.

Radosław Fogiel (rocznik 1982) z PiS jest związany o wiele dłużej. W ostatnich kampaniach pracował w sztabach, które wygrywały wybory. Kiedy Paweł Szefernaker odszedł z Nowogrodzkiej do MSWiA, to Fogiel stał się głównym kreatorem kampanii w internecie.

Fogiel zainteresował się PiS w 2001 r., kiedy był w klasie maturalnej w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Radomiu. Skończył socjologię na Uniwersytecie Warszawskim i już na studiach zaczął pracować w centrali partii przy Nowogrodzkiej. Kiedy w 2005 r. PiS wygrał wybory, Fogiel nie zdobył mandatu. W 2014 r. został radnym sejmiku mazowieckiego piątej kadencji. Także w ostatnich wyborach samorządowych dostał się do sejmiku.

Przy Nowogrodzkiej mówią o Foglu, że jest sprawnym organizatorem i dyskretnym współpracownikiem, a do tego dobrze zna się na nowych technologiach. W 2009 r. Kaczyński zaproponował mu pracę asystenta. Od kilku lat prowadzi też biuro poselskie prezesa, a zastąpił na tym stanowisku Barbarę Skrzypek, która została dyrektorem Biura Prezydialnego.

źródło: polityka.pl

Anita Czerwińska, źródło: polityka.pl 

Radosław Fogiel, źródło: polityka.pl 

Comments

comments

10
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...