Andrzej Klesyk wśród inwestorów GIVT

Informacja Prasowa - 20.06.2018
299

Andrzej Klesyk jest w gronie inwestorów platformy technologicznej GIVT

Wieloletni prezes PZU, założyciel Inteligo, inwestor, doradca i anioł biznesu Andrzej Klesyk jest w gronie inwestorów platformy technologicznej GIVT, która pomaga pasażerom linii lotniczych w uzyskaniu odszkodowań za opóźnione lub odwołane loty.

 

GIVT to przedsięwzięcie o bardzo dużym potencjale biznesowym, a mój udział w nim z pewnością nie ograniczy się tylko do wsparcia finansowego. Do spółki wnoszę moje doświadczenie zawodowe związane nie tylko z branżami finansową i ubezpieczeniową, ale także z rozwijaniem start-upów. Cieszę się, że od początku uczestniczę w rozwoju GIVT, w tym w jego obecnej, międzynarodowej ekspansji. Ta firma jest kierowana przez doświadczonych menedżerów i skompletowała bardzo silny i zmotywowany zespół. Jestem przekonany, że razem osiągniemy sukces” – powiedział Andrzej Klesyk.

 

W latach 2007-2015 Andrzej Klesyk pełnił funkcję prezesa zarządu PZU – przeprowadził całkowitą restrukturyzację Grupy PZU, tworząc z niej jedną z najbardziej efektywnych firm ubezpieczeniowych w Europie. Przeprowadził największe IPO w historii na polskim rynku i w 2010 roku wprowadził PZU na giełdę papierów wartościowych. Wtedy też został powołany do Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów i odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju rynku ubezpieczeniowego w Polsce. W 2015 roku został odznaczony Krzyżem Oficerskim tego orderu za wybitne zasługi w działalności na rzecz wspierania oraz promowania polskiej kultury i dziedzictwa narodowego.

 

Po odejściu z PZU Klesyk zainwestował m.in. w polski fintech Billon, rozwijający system płatności elektronicznych bez pośrednictwa banku – w technologii blockchain, uznawanej za przyszłość świata finansów.

 

W latach 1989-90 Andrzej Klesyk pracował w Ministerstwie Przekształceń Własnościowych, w 1991 roku wyjechał do USA i pracował w Kidder, Peabody oraz Coopers & Lybrand w Nowym Jorku. W latach 1993-2000 był zatrudniony w londyńskim oddziale firmy McKinsey & Company, a następnie był partnerem w Boston Consulting Group. Brał też udział w przedsięwzięciach sektora detalicznego, dóbr konsumpcyjnych i farmaceutycznego w Europie, USA i w Republice Południowej Afryki. Jest również współtwórcą Handlobanku – detalicznego ramienia Banku Handlowego w Warszawie SA oraz twórcą Inteligo – pionierskiego projektu bankowości internetowej.

 

Andrzej Klesyk jest absolwentem ekonomii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego na Wydziale Nauk Społecznych, jako jeden z pierwszych Polaków skończył dwuletnie studia w Harvard Business School w USA, gdzie uzyskał tytuł MBA. GIVT, który po roku od założenia obsłużył już kilkanaście tysięcy klientów na polskim rynku, rozpoczyna właśnie działalność na rynkach zagranicznych.

 

„Z Andrzejem Klesykiem znamy się od wielu lat. Wspólnie budowaliśmy Handlobank oraz Inteligo. Jestem dumny, że możemy z Andrzejem kontynuować naszą biznesową przygodę, tym razem rozwijając dynamicznie nowy, technologiczny i międzynarodowy biznes” – powiedział prezes GIVT Jacek Podoba.

Comments

comments

299
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...