Altkom Software & Consulting inwestuje w agencję strategiczną Kreatik.

Informacja Prasowa - 14.04.2021
202

Altkom Software & Consulting inwestuje w agencję strategiczną Kreatik.

Altkom Software & Consulting inwestuje w agencję strategiczną Kreatik.

Postępująca cyfryzacja w praktycznie wszystkich branżach stała się faktem. Wyzwaniem dla firm, jest już nie tylko sama technologia, ale stworzenie strategii dla swoich produktów cyfrowych oraz uporządkowanie procesów transformacyjnych. W odpowiedzi na te potrzeby rynku, Altkom Software & Consulting zainwestował w agencję strategiczną Kreatik.

Widzimy w firmach dużą zmianę myślenia. Technologia przestaje być wsparciem, a staje się podstawowym narzędziem budowania wartości w modelach biznesowych. Nasi klienci przeprojektowują swoje strategie biznesowe umieszczając w centrum klienta i opierają swoją propozycję wartości na produktach cyfrowych.

Naturalnym etapem w rozwoju naszej firmy było połączenie się z Partnerem, z którym możemy skutecznie wspierać cele naszych klientów w całym cyklu życia produktu digitalowego, od koncepcji poprzez realizację po wsparcie w wejściu na rynek – mówi Maria Połońska, założycielka i CEO Kreatika.

Oferta firm obejmie kompetencje software house’u poszerzone o budowanie strategii produktu, UX design oraz strategię marketingową, co spotkało się z pozytywnym odbiorem Klientów i przyniosło pierwsze kontrakty.

Ostatnie kilkanaście lat, to konsekwentny ale stopniowy wzrost organiczny Altkom Software & Consulting. Rozwój bazujący na poszerzaniu oferty usług i budowie nowych kompetencji w oparciu o własne zasoby wystarczały, aby nadążać za zmianami w technologii i potrzebami klientów. Tym bardziej, że w ramach Grupy dysponujemy potężnym zapleczem edukacyjnym Altkom Akademii, gdzie możemy szybko uzupełnić wiedzę. Obecnie obserwowane przyspieszenie projektów transformacji cyfrowej i idących za tym rosnących wymagań względem dostawców, skłoniło nas do przemodelowania naszej strategii. Klienci nie mogą czekać, wymagają jakości usług popartej referencjami i wieloletnim doświadczeniem. To buduje się latami. Dlatego włączanie zgranych zespołów kompetencyjnych do istniejących struktur ASC, uznaliśmy za właściwy kierunek rozwoju. Pokazały to pierwsze miesiące zacieśnionej współpracy z Kreatikiem. Klienci widzą wartość w dostarczeniu im kompletnej usługi wokół produktów cyfrowych. ” – dodaje Adam Lejman, CEO w Altkom Software & Consulting oraz Altkom Experts.

Najbliższe tygodnie firmy planują wykorzystać na integrację obu zespołów, wymianę kompetencji i metod pracy w celu wypracowania spójnej komunikacji nowej oferty rynkowej. 

Comments

comments

202
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...