Allegro szuka błędów w serwisie. Za pomoc płacą nawet kilkanaście tysięcy złotych

Informacja Prasowa - 14.10.2019
292

Allegro szuka błędów w serwisie. Za pomoc płacą nawet kilkanaście tysięcy złotych - INNPoland.pl

Polscy odkrywcy błędów, czyli tak zwanych „bugów” i dziur w systemach aplikacji lub stron, jeszcze nigdy nie mieli takiej szansy. Allegro tworzy swój własny program bug bounty – czyli wymianę usług między developerami, szukającymi dziur w systemach, a dostawcami tych systemów.

Poszukiwacze dziur poszukiwani
Jak informuje portal komputerswiat.pl, Allegro uruchamia największy w Polsce program bug bounty. Pomysł nie jest nowy – program nagradzania szukaczy dziur powstał w strukturach platformy e-commerce już w 2018 roku, jednak wtedy do współpracy zaproszono jedynie wąskie grono specjalistów. Tym razem Allegro otwiera się na wszystkich chętnych.

Za znalezienie dziury, w zależności od powagi usterki, można zarobić od 200 do 3 tysięcy dolarów (czyli od ok. 780 do ok. 11,7 tysięcy złotych). Od czasu uruchomienia programu w wersji niepublicznej, developerzy znaleźli już ok. 270 luk, z czego ok. setka stanowiła potencjalne niebezpieczeństwo. Dzięki znalezionym błędom, specjaliści zarobili łącznie 40 tysięcy dolarów.

W ramach programu bug bounty Allegro będzie współpracować z grupą HackerOne. Realizowany przez firmy program będzie dostępny pod tym linkiem.

Fot. NaTemat.pl

źródło: INNPoland.pl

 

Comments

comments

292
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...