Allegro ma zamiar podbić rynek e-glocery w Polsce

Informacja Prasowa - 06.06.2018
291

Allegro ma zamiar podbić rynek e-glocery w Polsce

Allegro planuje podbić rynek sprzedaży żywności przez internet. Jak wynika z relacji portalu wiadomoscihandlowe.pl, już 4 czerwca pracę nad projektem rozpocznie Jacek Palec, który był dotychczas prezesem bdsklep.pl – jednego z największych graczy rynku e – grocery w Polsce.

Jacek Palec nie wypowiada się jednoznacznie na temat nowego projektu. Paweł Klimiuk, prezes bdsklep.pl potwierdził, że w czerwcu rozpocznie współpracę z polskim gigantem e-commerce.

Zespół Allegro od dłuższego czasu z uwagą obserwuje coraz większe zainteresowanie swoich klientów produktami markowymi, w tym także produktami CPG. Jak podaje rzecznik prasowy Allegro na podstawie szeregu udanych akcji komercyjnych z ostatnich miesięcy z markami FMCG, Allegro ma zamiar rozwijać obszar CPG.

Portal wiadomoscihandlowe.pl podaje, że najbliższe plany Allegro nie wiążą się z tworzeniem zupełnie nowego projektu e-grocery, lecz transformację działu Allegro Supermarket. Obecnie można znaleźć w nim wiele produktów, które zwykle są sprzedawane również w innych miejscach lub w zbyt dużych opakowaniach zbiorczych. Klienci kupują produkty, które do tylko teoretycznie są wkładane do jednego e-koszyka, jednak przedmioty od różnych sprzedawców wysyłane są osobno, przez co koszty przesyłki konsument ponosi kilkukrotnie.

 

Na podstawie: https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artykuly/allegro-z-planem-podboju-rynku-e-grocery-w-polsce,47541

Comments

comments

291
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...