Alior Bank stawia na startupy – rekrutacja do Alior Bank Startup Accelerator

Informacja Prasowa - 06.06.2018
112

Alior Bank stawia na startupy - rekrutacja do Alior Bank Startup Accelerator

Właśnie rozpoczęła się rekrutacja do pierwszej edycji Alior Bank Startup Accelerator – nowego programu akceleracyjnego Alior Banku, skierowanego do startupów m.in. o profilu fintech. Bank szuka rozwiązań, które odpowiadają na jego potrzeby biznesowe, ale przede wszystkim wygenerują wartość dodaną dla klientów. Aplikacje przyjmowane są do 15 lipca br.

Celem programu Alior Bank Startup Accelerator jest identyfikacja innowacyjnych projektów w obszarze bankowo-technologicznym, rozwijanie ich zgodnie z zapotrzebowaniem biznesowym oraz ich komercjalizacja, w zależności od rozwiązania – zarówno w ramach własnych systemów Banku, jak również wśród jego partnerów biznesowych.

– Przykłady Revoluta, WeChatu czy Airbnb pokazują, że dobre rozwiązania mogą pojawić się wszędzie i nie muszą być tworzone przez podmioty branżowe. Temu podejściu sprzyjają też współczesne trendy, coraz większa otwartość biznesu na pomysły z zewnątrz i wreszcie – zmieniające się regulacje. Współpraca ze środowiskiem startupowym jest więc dla nas naturalnym krokiem w stronę budowy ekosystemu innowacji. Wierzymy, że dzięki temu będziemy mogli szybciej i bardziej zwinnie zarządzać naszymi usługami, pozytywnie wpływając na codzienne, bankowe doświadczenia naszych klientów – powiedziała Katarzyna Sułkowska, Prezes Zarządu Alior Banku.

Wybrane startupy zostaną objęte ambitnym programem akceleracji, który potrwa 15 tygodni.  Przez ten czas uczestnicy Alior Bank Startup Accelerator otrzymają solidne wsparcie doświadczonych mentorów z Banku w obszarze opracowania modelu współpracy czy potencjalnego wdrożenia pomysłu w banku. Ponadto, bank udostępni uczestnikom tzw. API Sandbox, czyli specjalne środowisko testowe, w którym wystawione będą usługi związane m.in. z dyrektywą PSD2.

Na co dzień uczestnicy będą pracować w nowej, inspirującej przestrzeni, która niebawem zostanie otwarta w budynku Warsaw Spire. Zostaną też objęci programem szkoleń i konsultacji, prowadzonych m.in. przez ekspertów ds. innowacji Alior Banku i partnera zewnętrznego – Huge Thing. Z tym ostatnim Alior Bank ma pozytywną historię współpracy w ramach akceleracji startupów – w programie „Huge Thing powered by Alior” w ubiegłym roku obie instytucje poddały akceleracji łącznie 20 startupów, czego dziś efektem są pierwsze pilotaże przeprowadzane w banku.

– Program akceleracyjny to jedna z naszych odpowiedzi na wyzwanie, jakim będzie nowa rzeczywistość po wdrożeniu w polskim systemie dyrektywy PSD2. Chcemy udowodnić, że open banking to nie tylko nowi gracze fintechowi na rynku, ale przede wszystkim nowe możliwości i nowa jakość usług dla klientów. Jesteśmy przekonani, że najlepsze efekty uzyskamy, wykorzystując do współpracy ze startupami potencjał, jaki niosą nowe regulacje – powiedział Daniel Daszkiewicz, dyrektor departamentu FinTech.

Startupy zakwalifikowane do Alior Bank Startup Accelerator będą mogły skorzystać z atrakcyjnego dofinansowania w wysokości nawet do 150 tys. zł. Dodatkowo, uczestnicy programu będą mieli możliwość rozwijania swoich rozwiązań nie tylko pod skrzydłami Alior Banku, ale także jego wielu partnerów. Dotychczas do tego grona dołączyły takie organizacje, jak m.in. PZU SA, GPW czy IBM. Program jest również wspierany przez Google Cloud i Amazon, które oferują specjalne pakiety chmurowe dla startupów uczestniczących w programie.

– Głównym celem programu jest wdrożenie rozwiązań w Banku, dlatego też dużą wagę przywiązujemy do procesu rekrutacji, aby w programie znalazły się projekty mające realną szansę komercjalizacji w naszych strukturach – dodaje Kamila Wincenciak, menedżer ds. współpracy z FinTechami, koordynatorka Programu. – Będziemy starać się, aby każdy startup otrzymał wsparcie odpowiadające jego indywidualnym potrzebom – tak, by w efektywny sposób mógł wykorzystać program, jednocześnie pozostawiając czas na prace deweloperskie we współpracy z Alior Bankiem – dodaje.

Aplikacje przyjmowane są do 15 lipca za pośrednictwem strony www.accelerator.aliorbank.pl.

Comments

comments

112
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...