Alio prezentuje FHD120 – szerokokątną kamerę do wideokonferencji

Jerzy Ciszewski - 27.04.2021
236

Alio prezentuje FHD120 - szerokokątną kamerę do wideokonferencji

Alio prezentuje FHD120 – szerokokątną kamerę do wideokonferencji

Kamera oferuje rozdzielczość Full HD oraz szeroki kąt widzenia na poziomie 120 stopni. Idealny, gdy chcemy, aby na ekranie pojawili się wszyscy uczestnicy firmowej konferencji. Alio FHD120 sprawdzi się również na przykład podczas rozmów z rodziną i znajomymi. Dzięki odpowiednim parametrom obraz “obejmie” wszystkie osoby biorące udział w rozmowie.

Alio, polska marka zajmująca się produkcją urządzeń audio/wideo przedstawia biznesową kamerę do wideokonferencji – Alio FHD120 wyposażoną w szerokokątny obiektyw o polu widzenia 120 stopni. Wykorzystanie takiego obiektywu sprawia, że w rozmowie wideo może wziąć większa ilość osób. Kamera Alio FHD120 jest już dostępna w sprzedaży.

Zadbaj o najwyższą jakość rozmów z kamerą Alio FHD120

Pandemia COVID-19 sprawiła, że wideokonferencje stały się naszą nową rzeczywistością. W biznesie potrzebna jest jakość i właśnie to oferuje kamera Alio FHD120. Model ten zapewnia wysoki poziom komunikacji, a także cechuje się wzorową jakością wykonania, co sprawia, że jest to idealne narzędzie pracy.

Kamera do wideokonferencji Alio FHD120 to urządzenie, dzięki któremu nasz kontakt z klientami lub współpracownikami będzie odbywał się bez zakłóceń. Alio FHD120 streamuje obraz w rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 pikseli przy 30 klatkach na sekundę. Wysoka jakość sprawia, że obraz jest ostry i szczegółowy. Kamera świetnie sprawdzi się zarówno w sali konferencyjnej, jak i w domowym biurze. Na pokładzie znalazł się również mikrofon, który rejestruje dźwięk w odległości do trzech metrów.

W kamerze Alio FHD120 wykorzystano specjalne algorytmy redukcji szumów 2D i 3D. Algorytmy te dbają o wysoką jakość obrazu, niezależnie od warunków oświetleniowych panujących w pomieszczeniu. Dodatkowo urządzenie posiada technologię WDR (Wide Dynamic Range), która poprawia jakość obrazu – zarówno w jasnych, jak i w ciemnych pomieszczeniach.

Szeroki kąt zapewnia większą swobodę użytkowania

Bardzo często w wideokonferencjach biznesowych uczestniczy większa ilość osób. Podczas korzystania z urządzeń ze standardowymi podzespołami, umieszczenie w kadrze wszystkich osób biorących udział w rozmowie może okazać się kłopotliwe. Z kamerą Alio FHD120 problem ten nie będzie miał miejsca.

Kamera Alio FHD120 została przystosowana do wieloosobowych konferencji. Model FHD120 wyposażony został w szerokokątny obiektyw o kącie widzenia 120 stopni. Umożliwi to objęcie większej ilości osób biorących udział w wideokonferencji lub większą swobodę ruchów podczas przedstawiania prezentacji.

Kamera Alio FHD120 posiada również obiektyw o ustalonej na stałe ogniskowej (fixed focus). W praktyce oznacza to, że podczas prezentacji nie musimy przejmować się ostrością, ponieważ obiektyw w modelu FHD120 automatycznie ją dostosuje. Nieważne więc czy będziemy w bliższej czy dalszej odległości od obiektywu, obraz zawsze będzie ostry.

Kompatybilność z najpopularniejszymi aplikacjami do rozmów wideo

Podczas pracy korzystamy z różnych programów, dlatego też kamera Alio FHD120 jest kompatybilna z najpopularniejszymi aplikacjami do rozmów wideo. Model ten bez problemu współpracuje z takimi programami jak: MS Teams, Skype, Zoom, TruConf, Meet i wiele innych. Dużą zaletą kamery Alio FHD120 jest również korzystanie z popularnego interfejsu USB oraz kompatybilność z komputerami opartymi na systemach Windows, Linux oraz macOS.

Więcej informacji na temat biznesowej kamery internetowej Alio FHD12 znajduje się na stronie producenta:

https://alio.com.pl/alio-fhd120-kamera-szerokokatna-do-wideokonferencji/

Comments

comments

236
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...