Aleksander Baryś członkiem zarządu i dyrektorem finansowym RTB House

Informacja Prasowa - 17.09.2019
292

Aleksander Baryś członkiem zarządu i dyrektorem finansowym RTB House

Od 1 września 2019 roku do zarządu RTB House, globalnej spółki dostarczającej innowacyjne rozwiązania marketingowe dla największych marek z całego świata,dołączył Aleksander Baryś, obejmując stanowisko Chief Financial Officer (CFO). Wcześniej był związany m.in. ze Grupą Boryszew i Grupą CIECH.

 

Aleksander Baryś obejmuje nowo utworzone stanowisko Chief Financial Officer (CFO).
W swojej roli będzie odpowiedzialny m.in. za kształtowanie i realizację strategii finansowej, procesy strategicznego zarządzania, relacje inwestorskie, a także prowadzenie działań związanych z rozwojem nowych obszarów istotnych z punktu widzenia firmy.

 

Robert Dyczkowski, CEO RTB House, komentuje: „Cieszymy się, że do zespołu RTB House dołącza tak uznany ekspert i doświadczony manager. Aleksander wnosi do naszej firmy nieocenioną wiedzę i cenne kompetencje. Jestem przekonany, że wzmocni nasze działania w dalszym budowaniu i ugruntowaniu silnej pozycji RTB House.”

 

W 2019 roku spółka RTB House została wyróżniona w programie The International Business Awards®, którego kapituła już po raz drugi zdecydowała się docenić nie tylko poszczególne projekty, ale również samą firmę. Główną nagrodę Gold Stevie Award®w kategorii „Innowacja roku w branży produktów biznesowych” otrzymało rozwiązanie Social Banners, z kolei projekt Snippets został nagrodzony w kategorii „Zastosowanie rozwiązań z zakresu sztucznej inteligencji” statuetką Silver Stevie Award®. Wyróżnione rozwiązania zostały zaprojektowane przez zespół AI Marketing Lab i Creatives Lab. Do kolekcji RTB House dołączyła też nagroda dla najbardziej innowacyjnej firmy roku zatrudniającej do 2500 pracowników – statuetka Silver Stevie Award®. Spółka została również ponownie uznana przez Financial Times za jedną z najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie według listy FT1000.

 

Aleksander Baryś, CFO RTB House, mówi: „Jestem pod ogromnym wrażeniem sukcesu RTB House. Koncentrując się na rozwoju technologii, firma oferuje nowoczesne rozwiązania, w pełni oparte o algorytmy deep learning, precyzyjnie dopasowane do potrzeb klientów. Cieszę się, że będę mógł stawić czoła nowym wyzwaniom w ramach wzmacniania pozycji firmy w branży marketingowej.”

 

Aleksander Baryśposiada wieloletnie doświadczenie w zakresie finansów przedsiębiorstwa, planowania i analiz finansowych, relacji inwestorskich, planowania strategicznego i zarządzania ryzykiem. Jest członkiem stowarzyszenia ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) oraz CFA Society Poland. Posiada tytuł CFA (Chartered Financial Analyst®) oraz ACCA. W latach 2003-2008 pracował w grupie kapitałowej PKN ORLEN jako kontroler finansowy (Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o.) oraz zastępca dyrektora (PKN ORLEN S.A.). Od 2009 do 2016 roku był związany z Grupą CIECH, kolejno na stanowiskach: szefa pionu finansowo-księgowego (2009-2014), prezesa zarządów spółek wchodzących w skład Grupy CIECH Soda Deutschland (2014-2016), dyrektora biura zarządzania grupą w spółce CIECH S.A. (2016) oraz członka rad nadzorczych spółek należących do Grupy CIECH. Od 2016 do sierpnia 2019 roku pełnił funkcję dyrektora finansowego i członka zarządu w spółce Boryszew S.A., notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jest członkiem rady nadzorczej spółki Zortrax S.A.

 

Comments

comments

292
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...