Akcja Charytatywna zakończona aresztowaniem, zatrzymano inicjatora akcji #BojeSieCiemności

Redakcja PR - 13.07.2017
256

Akcja Charytatywna zakończona aresztowaniem, zatrzymano inicjatora akcji #BojeSieCiemności

W ostatnim czasie cała Polska żyje głośną sprawą akcji charytatywnej dla małego Antosia. Cała akcja okazała się oszustwem, a autor zbiórki przyznaje, że pieniądze wpłynęły na jego prywatne konto.

Cała zbiórka rozpoczęła się w lutym tego roku, komunikowano, że pieniądze zbierane są dla chłopca tracącego wzrok. W akcje zaangażowało się mnóstwo osób. Do grona ludzi niosących pomoc zaliczało się wiele gwiazd i celebrytów, między innymi Krzysztof Ibisz, Kasia Cichopek, czy Robert i Anna Lewandowscy.

Zebrano 502 tysiące złotych. Jednak na fanpagu SiePomaga.pl pojawił się wpis ostrzegający przed wpłacaniem pieniędzy na ratowanie wzroku małego Antosia Rudzkiego.

Władze portalu zrzuta.pl zapowiedziały, iż mają zamiar wnieść zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Michała Sinickiego do sądu. We wtorek przedstawiciele portalu złożyli zawiadomienie do prokuratury. W rozmowie z TVN przedstawiciel prokuratury oznajmił, że postępowanie karne przeciwko Michałowi S. zostało rozpoczęte z inicjatywy urzędu.

Michał S. został zatrzymany na wniosek prokuratury. Dziś mają rozpocząć się przesłuchania podejrzanego. Prokuratura ustaliła, że istnieje dziecko posiadające takie dane osobowe jakie przedstawił oskarżony. Jednak chłopiec jest w pełni zdrowy, a rodzice nigdy nie prosili Michała S. o pomoc w zbiórce pieniędzy.

Comments

comments

256
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...