AirRun w Krakowie

Redakcja PR - 29.10.2018
253

1000 osób pobiegło w maskach antysmogowych

W sobotę 27 października br. w Krakowie odbył się AirRun – bieg w maskach antysmogowych na dystansach 5 i 10 km, dla tysiąca uczestników. Bieg zwracał uwagę, że warto sprawdzać jakość powietrza i wykorzystywać dostępne sposoby, aby chronić zdrowie przed smogiem – takie jak maski. AirRun to element kampanii społecznej „Wiem, czym oddycham” prowadzonej przez Fundację Aviva.

Bieg wystartował o godz. 11:00 na Bulwarach Wiślanych pod Wawelem, a jego trasa prowadziła wzdłuż Wisły. Wydarzenie skończyło się po godz. 13.00. Każdy uczestnik otrzymał pakiet startowy z maską antysmogową marki Cambridge, a na mecie pamiątkowy medal.

Na dystansie 5 km wśród kobiet zwyciężyła Elżbieta Lewicka z czasem 19 min i 25 sek, a wśród mężczyzn Adam Czerwiński z czasem 15 min i 40 sek. Z kolei na dystansie 10 km najlepsze czasy mieli Maria Bahranowska (41 min i 27 sek) oraz Jakub Woźniak (34 min i 11 sek).

Na miejscu można było również bezpłatnie sprawdzić stan płuc w dwóch spirobusach. Badanie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników biegu oraz kibiców.

Ambasadorami AirRun były:

· znane lekkoatletki Joanna Jóźwik, Sofia Ennaoui i Angelika Cichocka

· biegacze-influencerzy: Katarzyna Gorlo (runtheworld.pl) i Bartosz Olszewski (warszawskibiegacz.pl)

· Adrianna Palka, biegaczka i trenerka personalna z Krakowa.

Więcej informacji na stronie wiemczymoddycham.pl/airrun

Kontroluj smog, wygraj czujnik

Na stronie wiemczymoddycham.pl trwa głosowanie w konkursie na 100 zewnętrznych czujników jakości powietrza.

Przedstawiciele społeczności lokalnych zgłosili prawie 2200 proponowanych lokalizacji czujników, w tym ponad 200 szkół. Dziś dobiega końca zgłaszanie lokalizacji.

Czujniki zostaną zamontowane w 100 miejscach, które zdobędą największe poparcie w głosowaniu, które trwa do 5 grudnia. Dodatkowo, 50 szkół podstawowych z największą liczbą głosów w skali kraju otrzyma wewnętrzne sensory jakości powietrza.

Pierwsza edycja konkursu (listopad-grudzień 2017 r.) zwiększyła liczbę czujników w kraju o 300. Urządzenia te „na żywo” przesyłają dane dotyczące stężenia zanieczyszczeń, które można śledzić na komputerze lub smartfonie. W sezonie smogowym 1 7000 000 użytkowników odwiedza średnio miesięcznie stronę airly.eu, żeby sprawdzać jakość powietrza, a 100 tysięcy osób pobrało specjalną aplikację.

Comments

comments

253
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...