Agora zaprasza na konferencję ekologiczną #WarstwaPlastiku

Informacja Prasowa - 28.05.2019
288

Agora zaprasza na konferencję ekologiczną #WarstwaPlastiku

Konferencja ekologiczna poświęcona walce z plastikiem w przestrzeni publicznej zorganizowana jest przez Wydawnictwo Agora oraz polskiego rapera Piotra Vienia Więcławskiego, który tworzy muzykę społecznie zaangażowaną. Podczas wydarzenia, które odbędzie się w najbliższy czwartek, 30 maja br. w Warszawie, swoją premierę będzie mieć teledysk do piosenki o nazwie „Warstwa plastiku”, która pojawiła się na „Twarzovej” – ostatniej płycie Vienia.

W konferencji #WarstwaPlastiku, zorganizowanej w klubie „Miłość” przy ul. Kredytowej 9 w Warszawie w czwartek, 30 maja br. o godz. 11:00, wezmą udział wyjątkowi paneliści: Katarzyna Karpa-Świderek – rzecznik prasowa WWF Polska, wieloletnia dziennikarka telewizyjna i radiowa, przez lata angażująca się w akcje broniące praw zwierząt i ekologię, Areta Szpura – aktywistka społeczna i „ekowojowniczka”, autorka niedawno wydanej książki „Jak uratować świat”, Paulina Górska – blogerka pisząca o ekologii, menadżerka związana z Grupą Wirtualna Polska, Włodek „Paprodziad” Dembowski – wokalista związany z zespołami Łąki Łan, Dziady Kazimierskie, November Project i Czessband, ambasador Fundacji Centaurus działającej w imieniu zwierząt oraz Jacek Januszko – prezenter telewizyjny, producent i reżyser przez 9 lat związany telewizją muzyczną 4fun.tv, angażujący się w stworzenie świata #alebezplastiku. Spotkanie poprowadzi dziennikarka TVN Agnieszka Cegielska.

Prelegenci oraz uczestnicy konferencji ekologicznej #WarstwaPlastiku porozmawiają m.in. o tym, jak niwelować plastik w naszej przestrzeni, co robić, aby nie przyczyniać się do pogłębiania problemu zanieczyszczenia oraz jak wykorzystać media społecznościowe do walki z plastikiem oraz uświadamiania społeczeństwa.

Organizatorzy zapraszają wszystkie redakcje mediowe do udziału w wydarzeniu. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt w sprawie akredytacji – e-mail na adres: [email protected].Rejestracja dźwięku i obrazu oraz robienie zdjęć będzie możliwe przez całość trwania wydarzenia.

Organizatorem wydarzenia są: Wydawnictwo Agora oraz Piotr Vienio Więcławski, o którym od dawna mówi się jako o „ekoraperze”. Artysta wytacza wojnę plastikowi i chce edukować Polaków. Tworzy muzykę zaangażowaną społecznie, a #WarstwaPlastiku to nazwa akcji pochodząca od utworu, który znajduje się na jego ostatnim albumie „Twarzova”, wydanym w marcu br. nakładem Wydawnictwa Agora. Płyta została stworzona w oparciu o przemyślenia Vienia na temat ekologii, problemów związanych z imperializmem, refleksji na temat mediów społecznościowych oraz wniosków płynących z życia w świecie rapu. Podczas czwartkowej konferencji Vienio po raz pierwszy zaprezentuje teledysk do utworu „Warstwa plastiku”.

– Na tle innych państw wypadamy bardzo słabo. Polska produkuje 3,5 miliarda ton plastiku rocznie. Problem natomiast nie jest lokalny, nie dotyczy miasta, dzielnicy czy państwa, jest globalny. Największym wrogiem są producenci, którzy wykorzystują tę materię w nadmiarze. Moim marzeniem jest powstrzymanie źródła problemu. Jesteśmy natomiast za mali, aby móc ich produkcję po prostu zatrzymać. Co możemy zrobić już dziś, to zacząć od siebie. Moje rozwiązania też nie sprawią, że z planety znikną puste butelki, reklamówki czy słomki, ale chcę docierać do świadomości. Im więcej nas będzie tym większą mamy siłę – mówi Vienio o akcji #WarstwaPlastiku.

Artysta namawia również, aby robić zdjęcia napotkanym w swoim otoczeniu zbiorowiskom śmieci, a następnie wrzucać je na Instagram, zaznaczać lokalizację i oznaczać je hashtagiem #warstwaplastiku, aby szerzej pokazywać ten problem. Zaprasza także do dzielenia się na Instagramie swoimi historiami z walką z plastikiem.

Album „Twarzova” Piotra Vienia Więcławskiego dostępny jest w stacjonarnych oraz internetowych sklepach muzycznych, m.in. na Kulturalnysklep.pl.

Comments

comments

288
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...