Agora rezygnuje z wydawania dziennika „Metrocafe.pl” i do końca roku zwolni nawet 135 pracowników

Redakcja PR - 04.10.2016
33

Agora rozpoczyna procedury konsultacji w sprawie zwolnień grupowych

Agora opublikowała komunikat giełdowy, w którym poinformowała, iż Spółka z dniem 14 października br. zakończy wydawanie bezpłatnego dziennika „Metrocafe.pl”. Zamiarem Zarządu Agory jest również przeprowadzanie zwolnień grupowych. Do końca bieżącego roku pracę stracić może nawet 135 osób.

Jako przyczynę zaistniałej sytuacji Agora podaje panującą od dłuższego czasu recesję rynkową dotyczącą wydatków na reklamę w prasie oraz spadek sprzedaży prasy.

Przyczyną planowanych działań restrukturyzacyjnych, w tym ograniczenia zatrudnienia, są utrzymująca się rynkowa recesja w wydatkach na reklamę prasową oraz spadek sprzedaży egzemplarzowej prasy. Biorąc pod uwagę obecną kondycję rynku prasy papierowej, negatywne prognozy dotyczące perspektyw jego dalszego rozwoju oraz postępującą cyfryzację mediów, Zarząd Spółki uznał, iż niezbędne jest podjęcie kolejnych działań przyspieszających proces transformacji działalności prasowej Agory. – czytamy w oficjalnym komunikacie opublikowanym na stronie agora.pl.

W związku z powyższym Spółka skoncentruje się na dalszym rozwoju „Gazety Wyborczej”, a zrezygnuje z wydawania dziennika „Metrocafe.pl”.

Zarząd Agory chce również dostosować strukturę zatrudnienia do obecnych potrzeb, dlatego też do końca roku mają zostać przeprowadzone zwolnienia grupowe.

Zamiarem Zarządu Agory S.A. jest przeprowadzenie zwolnień do 135 pracowników zatrudnionych w Agorze S.A. (6,8% zatrudnionych w Spółce na dzień 3 października 2016 roku), w okresie do 31 grudnia 2016 roku.
Spółka przeprowadzi te trudne zmiany z dbałością o pracowników, oferując im szereg działań osłonowych i wspierających. – czytamy w dalszej części komunikatu.

Kolejnym krokiem Agory będą konsultacje ze związkiem zawodowym działającym przy Spółce oraz z radą pracowników i poinformowanie odpowiedniego urzędu pracy o zamiarze przeprowadzenia grupowych zwolnień.

Treść całego oświadczenia jest dostępna na stronie: http://www.agora.pl/agora/1,111607,20789006,22-2016-rozpoczecie-procedury-konsultacji-w-sprawie-zmniejszenia.html.

 

Comments

comments

33
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...