Agora na 9. Warszawskich Targach Książki

Informacja Prasowa - 15.05.2018
200

Agora na 9. Warszawskich Targach Książki

Spotkania z autorami, konkurs oraz bezpłatne e-booki – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez Wydawnictwo Agora, księgarnię internetową Publio.pl i „Gazetę Wyborczą” dla czytelników odwiedzających stoisko Agory (50/D9) podczas 9. Warszawskich Targów Książki. Wydarzenie odbędzie się w dniach 17-20 maja br. na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Już dziś – w poniedziałek, 14 maja br. ukazał się specjalny, 20-stronicowy dodatek do „Gazety Wyborczej” poświęcony Warszawskim Targom Książki. Wydanie przygotował zespół magazynu „Książki”. Czytelnicy znajdą w nim m.in. przewodnik Michała Nogasia po książkach Orhana Pamuka, literackie premiery polecane przez redakcję – m.in. wydania dla dzieci, fanów kryminałów i zagranicznej prozy, a także informacje o Warszawskich Targach Książki w pigułce, kalendarz najciekawszych spotkań z autorami bestsellerów i pełną listę wszystkich tegorocznych wystawców.

W trakcie targów specjalny dodatek „Gazety Wyborczej” będzie dostępny dla uczestników wydarzenia, m.in. w punktach informacyjnych i na stoisku Agory. Dodatkowo, w czasie targów zainteresowani będą mogli kupić „Książki. Magazyn do czytania” w promocyjnej cenie – zarówno wydania archiwalne, jak i bieżący numer, który ukazał się pod koniec kwietnia br. w rekordowej objętości 118 stron. Do Warszawskich Targów Książki nawiązuje bardzo wiele materiałów opublikowanych na łamach tego numeru magazynu, w tym 8-stronicowa wkładka z fragmentami premierowych powieści. Więcej informacji o aktualnym wydaniu „Książek. Magazynu do czytania” można znaleźć na stronie Agora.pl.

W piątek, 18 maja br. odbędzie się organizowany przez Wydawnictwo Agora panel dyskusyjny wokół książki „Mordobicie. Wojna superbohaterów. Marvel kontra DC”, w którym wezmą udział Łukasz Orbitowski, pisarz literatury fantastycznej, Jakub Demiańczuk, dziennikarz i redaktor „Dziennika Gazety Prawnej” i Marek Starosta, tłumacz komiksów Marvela i DC.

Więcej szczegółów: https://www.facebook.com/events/402635810145469/

Dodatkowo, jak co roku fani Wydawnictwa Agora będą mogli spotkać swoich ulubionych autorów. W sobotę, 19 maja br. na stoisku 50/D9 będzie można spotkać się m.in. z Denisem Urubko, Jackiem Hugo-Baderem, prof. Jerzym Bralczykiem i Lucyną Kirwil, Ewą Winnicką i Cezarym Łazarewiczem, Zuzanną Łapicką oraz Tatianą Mindewicz-Puacz. W niedzielę, 20 maja br. będzie można zdobyć autograf od m.in. Mariusza Szczygła, Tomasza Samojlika i Elżbiety Wasiuczyńskiej oraz Adama Wajraka. Wszyscy będą podpisywać swoje książki, które ukazały się ostatnio lub ukażą wkrótce nakładem Wydawnictwa Agora.

Więcej informacji: http://wydawnictwoagora.pl/9-warszawskie-targi-ksiazki-z-agora/

Księgarnia internetowa Publio.pl również po raz kolejny weźmie udział w Warszawskich Targach Książki. Dla czytelników e-booków przygotowano wiele atrakcji – m.in. tradycyjną akcję pod hasłem „Książka za książkę”, podczas której będą mogli wymienić 5 papierowych wydań na e-booka lub audiobooka. Wszystkie książki, które Publio.pl zbierze przez cztery dni trwania akcji, trafią jak co roku do Biblioteki Narodowej. Ponadto każdy, kto podczas targów zapisze się na newsletter Publio.pl, otrzyma kod na darmowy e-book.

Dla tych, którzy niestety nie mogą pojawić się na Targach Książki w Warszawie Publio.pl zaplanowało akcje specjalne na stronie internetowej księgarni. Codziennie jej klienci będą mieli do wyboru aż 12 bestsellerów z innego wydawnictwa w cenie 12 zł, a zespół Publio.pl poleci 10 swoich ulubionych książek z różnych kategorii – każda za 10 zł. Od czwartku do niedzieli będzie dostępny również „gorący pakiet dnia”, czyli zestaw e-booków w świetnej cenie oraz „książka za złotówkę” – codziennie inny tytuł tylko za 1 zł.

Dodatkowo każdego dnia podczas targów w specjalnym konkursie będzie można wygrać czytnik e-booków PocketBook Touch HD 2 Ruby Red.

Więcej: http://bit.ly/Publio_WTK2018_offline

W czwartek, 17 maja br. podczas 9. Warszawskich Targów Książki ogłoszona zostanie lista 20 tytułów nominowanych do tegorocznej Nagrody Literackiej Nike, a na zakończenie targów odbędzie się gala wręczenia Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki.

„Gazeta Wyborcza”, „Książki. Magazyn do czytania” oraz księgarnia internetowa Publio.pl objęły patronat medialny nad 9. Warszawskimi Targami Książki.

Warszawskie Targi Książki, które odbywają się na PGE Narodowym, to czterodniowe święto czytelników, autorów i wydawców. Na stoiska zaprasza niemal 800 wystawców z 32 krajów. Z czytelnikami spotka się około 1000 autorów. Organizatorzy przygotowali spotkania z autorami, debaty, konferencje, warsztaty, lekcje literatury i historii, atrakcje dla dzieci, wydarzenia artystyczno-literackie, wręczenie nagród literackich i branżowych, konkursy i wystawy.

Więcej informacji: www.targi-ksiazki.waw.pl

 

Comments

comments

200
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...