Agora i SFS Ventures nowymi udziałowcami Grupy Eurozet

Informacja Prasowa - 20.02.2019
9

Agora i SFS Ventures nowymi udziałowcami Grupy Eurozet

Agora i SFS Ventures nowymi udziałowcami Grupy Eurozet

Spółka SFS Ventures, z 60% udziałów, została udziałowcem większościowym Eurozet. Agora weszła w posiadanie 40% udziałów w spółce. Grupa Eurozet pozostaje niezależnym podmiotem, a to oznacza, że będzie kontynuować strategię rozwoju z obecnym Zarządem, w niezmienionym składzie.
SFS Ventures jest spółką prawa czeskiego; większość udziałów w niej jest własnością spółki zależnej Sourcefabric z.ú. z siedzibą w Pradze (Republika Czeska), oferującej rozwiązania typu open source dla mediów. Udziałowcem mniejszościowym SFS Ventures jest Media Development Investment Fund – fundusz założony w 1996 roku, który zainwestował do tej pory prawie 200 milionów dolarów w 115 firmach medialnych w 39 krajach na całym świecie.
Grupa Agora to jedna z największych grup medialnych w Polsce, która obchodzi w tym roku 30-lecie swojego istnienia, a na rynku radiowym działa od ponad 20 lat. Notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, jest właścicielem trzech muzycznych marek radiowych stacji lokalnych: Złote Przeboje, Rock Radio i Radio Pogoda, internetowego radia Tuba.FM oraz większościowym współwłaścicielem ponadregionalnego Radia TOK FM.

Comments

comments

9
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...