Agnieszka Radwańska tryumfuje w Pekinie – raport PRESS-SERVICE Monitoring Mediów

Informacja Prasowa - 11.10.2016
58

Raport medialny - Radwańska niepokonana w Pekinie

W niedzielę 9 października Agnieszka Radwańska wygrała turniej WTA rangi Premier w Pekinie. W Chinach nie przegrała ani razu. Odniosła 20. zwycięstwo w swojej karierze  i powtórzyła sukces w chińskiej stolicy z 2011 roku.

Polska tenisistka w finale China Open w Pekinie pokonała Brytyjkę Johannę Kontę 6:4, 6:2. Dla Radwańskiej jest to trzeci wygrany turniej w tym sezonie. Zawodniczka zwyciężyła wcześniej w Shenzhen i New Haven.

Polska tenisistka nadal zajmuje trzecie miejsce w światowym rankingu tenisistek. Dzięki niedzielnemu triumfowi zmniejszyła jednak stratę do wiceliderki Amerykanki Sereny Williams (odrobiła 610 punktów do Williams). Na prowadzeniu znajduje się Niemka polskiego pochodzenia Angelique Kerber.

Według badania PRESS-SERVICE Monitoring Mediów od 2 do 10 października (turniej odbywał się od 2 do 9 października) w prasie, internecie i mediach radiowo-telewizyjnych ukazało się 1002 publikacje na temat Agnieszki Radwańskiej w kontekście turnieju WTA w Pekinie. W mediach społecznościowych natomiast w ciągu analizowanych dni ukazało się 4047 postów na ten temat, większość to wpisy na portalu Facebook. Największe zainteresowanie tematem przypada na 9 października, czyli zwycięstwo polskiej zawodniczki.

Wykres 1. Liczba publikacji w mediach tradycyjnych

Wykres 1. Liczba publikacji w mediach tradycyjnych

Wykres 2. Liczba publikacji w social media

Wykres 2. Liczba publikacji w social media

Występ Agnieszki Radwańskiej zebrał wiele pochlebnych komentarzy ekspertów. Wojciech Fibak przyznał, że tenisistka „zagrała swój najlepszy turniej w życiu”.

  • Adam Romer: „Agnieszka Radwańska w turnieju w Pekinie potwierdziła, że jest zawodniczką niesamowicie czującą piłkę i jest zdolna zagrać najbardziej niekonwencjonalne zagranie w najmniej spodziewanym momencie. To wybitna zawodniczka nie tylko w ocenie polskich specjalistów od tenisa, ale specjalistów na całym świecie. Ona szczególnie dobrze czuje się w Azji – rzeczywiście turnieje azjatyckie wygrywa seriami”. (Polskieradio.pl)
  • Wojciech Fibak: „Wszyscy, którzy ją znają, dostali kolejne potwierdzenie, że Radwańska może wygrać wielki turniej. W Pekinie obsada była wielkoszlemowa. Zabrakło wprawdzie Sereny Williams, ale walczyły Kerber, Halep, Muguruza, Venus, Kuzniecowa czy Kvitova. Wszystkie tenisistki z czołówki. Agnieszka poradziła sobie w tym gronie i zaprezentowała się z najlepszej strony. Właśnie w taki sposób może wygrać Wimbledon czy Australian Open. W Pekinie otrzymaliśmy sygnał, że jest w stanie”. (Przegladsportowy.pl)

To nie koniec sportowych zmagań polskiej tenisistki. Już w środę 12 października Agnieszka Radwańska rozegra pierwsze spotkanie w Tianjin Open, gdzie będzie bronić tytułu.

Autor: Natalia Maćkowiak, Starszy Analityk Mediów, PRESS-SERVICE Monitoring Mediów 

Zobacz inne raporty PSMM:

„Kapustkomania” przebije modę na Lewego?

Czarna seria Legii. 

Comments

comments

58
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...