Gra Agar.io, czyli zjedz albo zostań zjedzony

Redakcja PR - 08.12.2016
39

Agar.io – gra, która zachwyciła internautów

Agar.io to gra, która w ubiegłym roku biła rekordy popularności wśród internautów. Dziś ciągle cieszy się dużą liczbą fanów. O co chodzi w Agar.io i dlaczego, jak już zacznie się grać w tę grę, to nie da się od niej oderwać?

W ubiegłym roku hasło „Agar.io” było trzecią najszybciej zyskującą na popularności frazą w Google zarówno w Polsce, jak i na świecie. Dziś, choć emocje wokół gry już nieco opadły, wciąż ma licznych zwolenników.

Agar.io

Od lewej: frazy najszybciej zyskujące na popularności w 2015 roku w Polsce, frazy najszybciej zyskujące na popularności w 2015 na świecie; fot. print screen Google Trends

W Agar.io grał nawet Frank Underwood, główny bohater popularnego serialu Netflixa, House of Cards.

Agar.io

fot. print screen Facebook/Agar.io

O co chodzi w Agar.io?

Gracz jest kolorową kulką/komórką, która ma za zadanie „wchłaniać” mniejsze od siebie. Może oczywiście również sam zostać zjedzony i wówczas przegrywa grę.

W czym tkwi sukces tej Agar.io?

Gra zawdzięcza swój fenomen przede wszystkim ekstremalnej prostocie oraz banalnym zasadom rozgrywki. Zagrać może każdy użytkownik komputera podłączony do Internetu i to bez instalowania zbędnego oprogramowania. To wpłynęło również na promocję gry, która w dużej mierze była zasilana pocztą pantoflową – komentuje w rozmowie z naszym portalem Tomasz Pietrzak, Wiceprezes Zarządu agencji MU Interactive Media.

Agar.io przez to, że jest tak proste niesamowicie wciąga. Gracz „wchłania” kolejne napotykane na swojej drodze kulki, jego postać staje się coraz większa… aż w końcu zostaje „wchłonięty” przez innego zawodnika. Wiele osób od razu chce się „odegrać” i ponownie rozpoczyna zabawę. Co ważne, w Agar.io mogą grać tysiące ludzi z całego świata w tej samej chwili. Aby gra była atrakcyjniejsza, użytkownicy mają możliwość personalizowania swoich komórek.

Czy sukces Agar.io wpłynął w jakiś sposób na rynek gier?

W mojej opinii, Agar.io wpłynął na rynek deweloperów mobilizująco, pokazując jednocześnie możliwości technologii Node.js do produkcji gier rozgrywanych w czasie rzeczywistym. Agar.io to zręcznościowe MMO, w którym rywalizacja między graczami jest głównym motorem napędowym. – dodaje Tomasz Pietrzak.

Jeżeli chcecie spróbować swoich sił w Agar.io kliknijcie TUTAJ.

Comments

comments

39
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...