„Ach, ta dzisiejsza młodzież”

Redakcja PR - 06.03.2016
214

„Ach, ta dzisiejsza młodzież” - nastawiona na sukces, świadoma siebie i swoich możliwości, odpowiedzialna społecznie.

Badania The Human Project przeprowadzone przez Zeno Group i CEB Iconoculture Consumer Insights pokazują, że członkowie pokolenia WE (14-20 lat) i Z (21-25) są pewni siebie, nastawieni na sukces, społecznie odpowiedzialni  i myślą bardziej globalnie niż jakakolwiek generacja przed nimi.

Międzynarodowe badanie objęło 5 000 osób w USA, Kanadzie, Chinach, Indiach, Australii i Wielkiej Brytanii. Według Therese Caruso, dyrektorki zarządzającej strategią globalną i badaniami w Zeno, wyniki dają wgląd w sposób myślenia i działania młodych ludzi.

„Nigdy wcześniej nie było pokolenia, które by postępowało jak to i miało tyle wpływu.” – mówi Caruso – „Kształtuje ono światowy dyskurs oraz miejsca pracy przyszłości. jednym rozwiązaniem dla firm, żeby wykorzystać ten potencjał, jest bycie jak najlepszy przyjaciel – wartości, które młodzi ludzie przypisują swoim najgłębszym relacjom i związkom są takie same, jak te, które chcieliby widzieć w pracy.

Tego roku Human Project odkrył siedem uniwersalnych prawd, które charakteryzują pokolenie Światowych Młodych oraz ich oddziaływanie na rzeczywistość.

  1. Młodzi są niezwykle wpływowi. Nie było wcześniej generacji z tak dużym wpływem wewnątrz i na zewnątrz rodziny, co zmienia także jej dynamikę. 78% rodziców z dziećmi w tej grupie uważa, że ich dzieci są bardziej zaangażowane w rodzinne decyzje, niż oni byli w ich wieku.
  2. Nowa wizja przywództwa. Nie jest ono postrzegane w tradycyjnych zależnościach i hierarchii góra-dół. Młodzi ludzie postrzegają przywództwo, jako dawanie przykładu, współpracę z innymi – „liderzy spajają grupę, by razem wykonać zadanie”. Na skali 92 wartości, przywództwo zajmuje dopiero 65 miejsce, podczas gdy równość – drugie w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Australii.
  3. Przyjaźń oparta na wartościach vs. wspólne interesy. Światowi młodzi budują przyjaźnie nie z powodu sąsiedztwa czy wygody, ale wspólnych wartości – moralnych, etycznych, religijnych i politycznych. Dzięki temu zanika silne poczucie tożsamości, związku z danym regionem oraz związana z tym presja społeczna.
  4. Technologia i paradox kocham/nienawidzę. Pokolenie to wypracowuje zbalansowany związek z technologią, nie oparty na zależności. Zdają sobie sprawę, że może ona pomóc w osiągnięciu celów, jak również okazać się przeszkodą.
  5. Świadomość zdrowego trybu życia opartego na równowadze. Młodzi ludzie sami wyszukują informacje i uczą się na tematy związane ze zdrowiem i ogólną kondycją. Nie są przy tym zainteresowani „tradycyjnymi” dietami. Ze wspomnianych wyżej 92 wartości, zdrowie zajęło pierwsze miejsce wśród młodzieży Chinach – zupełnie inaczej niż wśród starszych ludzi.
  6. Redefinicja szczęścia. Światowa młodzież widzi “szczęście” jako dopełniające się równowagę, sukces i poczucie celu. Sukces zajął pierwsze miejsce na liście wartości w Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie, Indiach i Australii. Cel w życiu jest za to najczęściej dzieloną wartością z rodzicami w Kanadzie, Australii, Stanach Zjednoczonych.
  7. Marka zwana „Ja”: Młodzież vs. znak firmowy jako symbol statusu. Młode pokolenie poszukuje marek, które pomogą im zbudować i rozwinąć ich własną. By zyskać zaufanie i lojalność tej grupy, firmy muszą zrozumieć ich cele i sposób myślenia.

“Marketingowcy powinni jak najszybciej zrozumieć dzisiejsze młode pokolenie.” – mówi Kate Muhl, dyrektorka badań w CEB Iconoculture Consumer Insights – „Nie tylko dlatego, że są potencjalnymi klientami, lecz przede wszystkim, ponieważ to młodzież przekształca kulturę, w której marki funkcjonują. Najwyższy czas, by firmy podjęły badania, skupiły się na tej grupie z takim samym priorytetem jak niegdyś na Millenialsach, i dostosowały się do nowego pokolenia konsumentów.

 

http://www.holmesreport.com/research/article/youth-more-self-aware-success-driven-and-socially-responsible-survey-says

Comments

comments

214
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...