A Ty! #czegosięboisz? Rusza kampania Polskiej Izby Ubezpieczeń

Informacja Prasowa - 20.07.2021
168

A Ty! #czegosięboisz? Rusza kampania Polskiej Izby Ubezpieczeń

A Ty! #czegosięboisz?

Rusza kampania Polskiej Izby Ubezpieczeń

 Boisz się pająków, burz, huraganów, a może pożaru w domu? – PIU pyta Polaków w postach na Facebooku. Izba rozpoczęła kampanię A Ty! #czegosięboisz?, w której zwraca uwagę na lęki Polaków i wskazuje, że te najważniejsze mogą być ubezpieczone. Kampania, która potrwa do 30 września, towarzyszy premierze „Mapy ryzyka Polaków” [POBIERZ RAPORT][1] – rankingu najistotniejszych trosk społeczeństwa i związanych z tym potrzeb ubezpieczeniowych.

Podstawą raportu Mapa ryzyka Polaków są badania dotyczące tego, jak postrzegamy swoje obawy. PIU przeprowadziła badanie tuż przed rozpoczęciem pandemii, w lutym 2020 roku i powtórzyła je po roku, w lutym 2021[2]. Respondenci byli pytani o 40 negatywnych zdarzeń mogących pojawić się w życiu. Przy każdym z tych zdarzeń otrzymywali dwa pytania:

  1. Jak bardzo się tego boisz?
  2. Jak bardzo uznajesz to za prawdopodobne w swoim życiu?

– Uznaliśmy, że tak istotne zagrożenie, jak pandemia nie pozostało bez wpływu na naszą kondycję psychiczną. Dzięki temu dowiedzieliśmy się nie tylko, czego Polacy boją się najbardziej, ale jak doświadczenia roku życia w pandemii wpłynęły na nasze lęki – mówi Marcin Tarczyński, menedżer ds. komunikacji i analiz w Polskiej Izbie Ubezpieczeń.

W ramach akcji PIU rozpoczęła kampanię w mediach społecznościowych. Pod hasztagiem #czegosieboisz można podzielić się tam swoimi obawami  Facebooku, Instagramie i Twitterze.

– Nasze badanie jasno wykazało, że najważniejsze obawy Polaków można ubezpieczyć. Ponieważ świadomość własnych lęków pomaga odpowiednio zarządzać ryzykiem, zachęcamy do poszukania odpowiedzi na pytanie: #czegosięboisz. Na najważniejsze obawy Polaków jest odpowiedź ubezpieczeniowa. A ubezpieczenia w najtrudniejszych chwilach zdejmują z nas troskę o finanse – podsumowuje Marcin Tarczyński z Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Dodatkowo do zapoznania się z „Mapą ryzyka Polaków” i do rozmowy o własnych lękach zachęcać będą reklamy Google Display Network. Opracowanie graficzne raportu oraz wszystkie kreacje należą do HI Agencji, za kampanię w social mediach odpowiada Nieagencja. Kampanię wspierają też działania media relations prowadzone przez agencję OneMulti.

– Osobną odsłoną naszych działań będą cykle webinariów dla agentów ubezpieczeniowych, gmin oraz szkół. Agenci, pracujący bezpośrednio z klientami, dostaną od nas istotną argumentację. Badania pokazują, że osoby, które się ubezpieczały i miały już doświadczenie z likwidacją szkód, oceniają ryzyko jako bardziej prawdopodobne, ale mniej się go obawiają. Podchodzą więc do niego racjonalnie – zarządzają nim. Gminom przekażemy proste poradniki dla mieszkańców, w których opiszemy, jak zarządzać głównymi obawami. Materiały edukacyjne będą dostępne również dla szkół.  Wiele zależy też od nas samych. Mamy ogromny wpływ na zminimalizowanie bardzo wielu lęków, choćby tych związanych z wypadkami samochodowymi – mówi Agnieszka Durska, ekspert ds. komunikacji z Polskiej Izby Ubezpieczeń.

„Mapa ryzyka Polaków” – dziesięć głównych obaw

Ryzyko

 

A: Procent respondentów obawiających się ryzyka  B: Procent respondentów uznających ryzyko za prawdopodobne w swoim życiu Wskaźnik ryzyka (średnia arytmetyczna A i B)
Śmierć najbliższej osoby 85 proc. 56 proc. 71 proc.
Brak pieniędzy na leczenie poważnej choroby 80 proc. 55 proc. 68 proc.
Ciężka choroba najbliższej osoby 87 proc. 47 proc. 67 proc.
Nowotwór 81 proc. 39 proc. 60 proc.
Brak pieniędzy na starość 73 proc. 47 proc. 60 proc.
Utrata sprawności 80 proc. 36 proc. 58 proc.
Brak dostępu do opieki medycznej 71 proc. 45 proc. 58 proc.
Wypadek samochodowy 70 proc. 43 proc. 57 proc.
Ocieplenie klimatu 47 proc. 64 proc. 56 proc.
Silny wiatr / huragan 54 proc. 55 proc. 55 proc.

[1] Bezpośredni link do raportu: http://bityl.pl/OHu6H

[2] Badania do raportu „Mapa ryzyka Polaków” przeprowadziła firma SW Research. Badania odbywały się w lutym 2020 r. oraz
w lutym 2021 r. Każde z nich na próbie 2000 respondentów. Badania przeprowadzono metodą CAWI. Głównym celem badania było zidentyfikowanie kluczowych czynników ryzyka dla Polaków pod kątem oceny obawy i prawdopodobieństwa.

Comments

comments

168
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...