„300 trudnych śmieci” – specjalny dodatek „Gazety Wyborczej” dotyczący recyklingu

Informacja Prasowa - 17.02.2020
71

„300 trudnych śmieci" – specjalny dodatek „Gazety Wyborczej" dotyczący recyklingu

Papier. Szkło. Metale i tworzywa sztuczne. Odpady zmieszane. Bio. Inne – do którego z pięciu pojemników na śmieci wyrzucić m.in.: odzież, kosmetyki, zabawki, gruz? W środę, 19 lutego oraz czwartek, 20 lutego br. w „Gazecie Wyborczej” opublikowany zostanie kolejny proekologiczny przewodnik „300 trudnych śmieci”, zawierający alfabetyczną listę nieoczywistych do segregacji przedmiotów wraz z informacją jak poprawienie je recyklingować. W dodatku czytelnicy znajdą również kod upoważniający do bezpłatnego, dwumiesięcznego dostępu do serwisu Wyborcza.pl.

Zużyte bilety kartonikowe należy wyrzucić do niebieskiego pojemnika na papier i makulaturę; resztki czekolady czy popcornu do pojemnika czarnego na odpady zmieszane; filtry do kawy powinny trafić do brązowego pojemnika na bioodpady; flakon po perfumach do zielonego na szkoło; długopisy niezależnie od tego, z jakiego materiału są wykonane dobrze by po zużyciu znalazły się w żółtym pojemniku na surowce wtórne – podobnie zresztą jak karty kredytowe. Natomiast niepotrzebne karty SIM oddać należy do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.

Recykling nie należy do łatwych zadań. Wiele odpadów jest uciążliwa i trudna do zaklasyfikowania. Aby jednak mieć realny wpływ na środowisko sortowanie śmieci musi być dokładniejsze, a co za tym idzie bardziej efektywne.

„Gazeta Wyborcza” publikuje drugi po „150 kłopotliwych śmieciach”, alfabetyczny przewodnik, wyróżniający trzysta problematycznych śmieci, aby ułatwić praktykę poprawnej segregacji odpadów i pomóc rozstrzygnąć, co zrobić z wyrzucanymi przedmiotami, które bardzo często niesłusznie lądują w jednym kuble na śmieci. Oprócz samego opisu, do którego pojemnika wrzucić określony rodzaj odpadów redakcja zastosowała kolorową legendę odpowiadającą oznaczeniu pojemników do określonego rodzaju śmieci, aby ułatwić czytelnikom zapamiętanie najważniejszych informacji. Dodatkowo, czytelnicy znajdą w dodatku m.in. „Dobre praktyki” dotyczące segregacji problematycznych śmieci oraz informacje na temat systemów segregacji domowych odpadów.

Dodatek ukaże się w dwóch częściach – pierwszy wraz z „Gazetą Wyborczą” będzie dostępny w sprzedaży 19 lutego br., część drugą wraz z dziennikiem będzie można znaleźć w kioskach dzień później, 20 lutego br. Cena każdego z wydań gazety będzie wynosić 5,49 zł.

Czytelnicy „Gazety Wyborczej” w dodatku „300 trudnych śmieci” znajdą również specjalny kod umożliwiający bezpłatny, dwumiesięczny dostęp do serwisu Wyborcza.pl.

Wydanie „Gazety Wyborczej” wraz z dodatkiem będzie promowane kampanią prowadzoną w radiu i telewizji oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej, w papierowym wydaniu dziennika i jego dodatkach, serwisie Wyborcza.pl i w mediach społecznościowych. Działania przygotował i zaplanował dział marketingu „Gazety Wyborczej”.

Comments

comments

71
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...