6.sezon podcastutokfm.pli OLX „Dobra praca”  

Informacja Prasowa - 24.05.2021
53

6.sezon podcastutokfm.pli OLX „Dobra praca”  

  1. sezon podcastutokfm.pli OLX „Dobra praca”  

Na tokfm.pl dostępna jest kolejna – tym razem już szósta – odsłona cyklu podcastowego TOK FM „Dobra praca”, przygotowanego przez redakcję serwisu. Przez cztery miesiące – aż do końca sierpnia będą się w niej pojawiały kolejne treści kierowane do osób zatrudnionych, szukających zatrudnienia i zatrudniających, a także pracowników działów HR i wszystkich zainteresowanych rozwojem zawodowym.  

W 2020 roku, uwarunkowanym przez pandemię, w cyklu podcastów „Dobra praca” wielokrotnie poruszano tematykę pracy zdalnej, a także kondycji psychicznej pracownika w czasie kryzysu. W audycjach omawiana była też kwestia organizacji pracy z domu, stresu związanego z pandemią oraz wykorzystania lockdownu na rozwój kwalifikacji zawodowych.

W najnowszej, szóstej serii „Dobrej pracy”, która rozpoczęła się z końcem kwietnia 2021 roku, zostaną poruszone różne aspekty nowoczesnej pracy, jej metody i techniki: m.in. agile, OKR czy praca głęboka. Na tokfm.pl pojawią się też odcinki poświęcone motywacji czy pracoholizmowi.

Częścią cyklu są także odcinki bezpośrednio związane ze zmianą zatrudnienia, czyli wyjaśniające jak znaleźć lepszą pracę, dla kogo kryzys jest dobrym czasem na szukanie nowego pracodawcy, a także opowiadające o wykorzystaniu czasu pandemii na rozwój i zmianę zawodu.

– Pierwsze podcasty i artykuły z cyklu „Dobra praca” powstały w 2019 roku, za czasów „rynku pracownika”; od ostatniej serii odcinki tworzone są już w warunkach pandemii COVID-19, która ten rynek znacząco zmodyfikowała. W tak dynamicznej sytuacji wszystkim zatrudnionym i zatrudniającym potrzebne są analizy i porady związane z tą dziedziną życia, tym bardziej wartościowe stają się więc nasze treści publikowane w ramach współpracy tokfm.pl i OLX – mówi Jarosław Śliżewski, Dyrektor Obszarów Cyfrowych w Grupie Radiowej Agory.

Od trzeciej edycji uzupełnieniem „Dobrej pracy” jest cykl „Dobry pracodawca” kierowany do menedżerów i właścicieli firm. Z tej serii podcastów można dowiedzieć się więcej m.in. na temat skutecznego motywowania – także w pracy zdalnej, kontroli pracownika czy nowoczesnych metod zarządzania zespołem.

Autorką i pomysłodawczynią podcastu „Dobra praca” jest Zuzanna Piechowicz, natomiast cykl „Dobry pracodawca” tworzy Marzena Mazur; obie to dziennikarki TOK FM.

– Od czasu wybuchu pandemii koronawirusa słowo „niepewność” odmieniamy przez wszystkie przypadki. Ten stan ma też ogromny wpływ nie tylko na to gdzie, ale również w jaki sposób pracujemy. Umiejętności interpersonalne, jakość współpracy, kompetencje menedżerskie w pracy zdalnej zyskały na znaczeniu. A ich brak był bardziej odczuwalny. „Dobra praca” to podcast, w którym razem z moimi gośćmi zastanawiamy się, jak sprawić, aby lepiej nam się pracowało, a przez to lepiej żyło. Także w czasach zmian i niepewności – wyjaśnia Zuzanna Piechowicz.

Serie „Dobra praca” i „Dobry pracodawca” publikowane są w serwisie tokfm.pl i dostępne dla wszystkich internautów. Oprócz tego w serwisie znaleźć można także podcasty – programy z anteny Radia TOK FM poruszające podobną tematykę. Treści audio uzupełniane są o artykuły, w których dziennikarze serwisu, wraz z ekspertami OLX, radzą, jak skutecznie szukać pracy.

 Cieszymy się, że przez kolejny sezon możemy współtworzyć z tokfm.pl cykl „Dobra praca”. Jako największy job board w Polsce od lat chętnie dzielimy się naszą wiedzą na temat rynku pracy i obserwacjami najnowszych trendów w rekrutacji. Poprzedni rok dla rynku pracy był bardzo trudny. Wiedząc o tym, nadal konsekwentnie będziemy wspierać pracodawców w pozyskiwaniu nowych pracowników, a kandydatów w znalezieniu najlepszej dla nich oferty – podkreśla Joanna Święcicka, B2B marketing specialist w OLX Praca.

Cykl „Dobra praca” wspiera promocja na tokfm.pl i w mediach społecznościowych stacji. Dodatkowo, seria jest promowana również na wybranych platformach streamingowych.

Za towarzyszącą cyklowi ofertę partnerską odpowiada Tandem Media, broker kinowo-radiowy Agory. Partnerem cyklu „Dobra praca” od chwili jego powstania jest OLX.

Tandem Media, broker kinowo-radiowy, pośredniczy m.in. w sprzedaży czasu reklamowego w stacjach radiowych Grupy Radiowej Agora (Radio Złote Przeboje, Rock Radio, Radio Pogoda oraz TOK FM) i rozwija ofertę reklam audio związanych z podcastami.

Comments

comments

53
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...