6 priorytetów w AI, których organizacje nie mogą ignorować w 2019 roku

Jerzy Ciszewski - 20.12.2018
246

6 priorytetów w AI, których organizacje nie mogą ignorować w 2019 roku

6 priorytetów w AI, których organizacje nie mogą ignorować w 2019 roku – raport od PWC

Podobnie, jak 2018, rok 2019 zapowiada się intensywnie dla sztucznej inteligencji i całego otoczenia z nią związanego. Do 2030 roku, AI ma przełożyć się na wpływy finansowe do globalnej gospodarki w wysokości nawet 15,7 bilionów dolarów amerykańskich.

Ta technologia i regulacje wokół niej będą elektryzującym tematem nie tylko w Stanach Zjednoczonych czy w Państwie Środka, które walczą o palmę pierwszeństwa w obszarze rozwoju sztucznej inteligencji. Również Europa coraz bardziej angażuje się we wspieranie wzrostu AI na lokalnych rynkach. Początek przyszłego roku będzie z pewnością stał pod znakiem opracowywania nowych unijnych wytycznych etycznych dla sztucznej inteligencji.

Jak organizacja definiuje swoją strategię wdrożenia sztucznej inteligencji? Jak wygląda znalezienia odpowiednio wykwalifikowanej kadry czy szkolenie obecnie zatrudnionych pracowników w tym kierunku? W jaki sposób firma upewnia się, że zaimplementowane technologie sztucznej inteligencji są bezpieczne z punktu widzenia prowadzenia biznesu? To tylko kilka pytań, na które muszą odpowiedzieć sobie organizacje. Nie ma jednej, poprawnej odpowiedzi, nie istnieje gotowy, uniwersalny scenariusz wdrożenia – sposób podejścia do zagadnienia sztucznej inteligencji różni się w zależności od firmy.

Przedstawiamy 6 priorytetów w technologii sztucznej inteligencji, których organizacje nie mogą ignorować w 2019 roku.

W tym miejscu można się zapoznać z pełnym raportem

Comments

comments

246
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...