Nowe inicjatywy CSR Santander Bank Polska

Redakcja PR - 23.10.2018
229

Bank opublikował Raport Odpowiedzialnego Biznesu za 2017 rok

Raport Odpowiedzialnego Biznesu Santander Bank Polska za rok 2017 został udostępniony w formie strony internetowej, na której oprócz danych raportowych na bieżąco będą pojawiać się informacje o projektach i akcjach społecznych oraz innych pozafinansowych działaniach banku. Ważnym elementem piątej edycji Raportu jest konkurs #Mamy Wspólne Cele.

Santander Bank Polska z zaangażowaniem podchodzi do realizacji strategii społecznej odpowiedzialności biznesu, opartej na Celach Zrównoważonego Rozwoju zdefiniowanych przez ONZ. Jako jedna z największych instytucji finansowych w Polsce bank działa ze świadomością, że ma zobowiązania wobec swoich interesariuszy a, będąc częścią międzynarodowej Grupy Santander, nie tylko na co dzień zachowuje najwyższe standardy działań, ale także stara się rozszerzać ich zasięg.

„Santander Bank Polska dla klientów, pracowników, partnerów biznesowych oraz społeczności, których jest częścią, chce być realnym wsparciem w rozwiązywaniu problemów i realizacji wartościowych inicjatyw. Jednym z ważnych elementów naszej strategii społecznej odpowiedzialności biznesu jest regularne i transparentne raportowanie działań z tego obszaru” – mówi Michał Gajewski, Prezes Zarządu Santander Bank Polska.

W tym roku, poza innowacyjną formą przedstawienia danych, Santander Bank Polska położył bardzo duży nacisk na promocję Celów Zrównoważonego Rozwoju oraz pokazanie wkładu banku w ich realizację. Wraz z publikacją raportu bank wspólnie z Fundacją Santander Bank Polska zapraszają do konkursu #Mamy Wspólne Cele. Organizacje społeczne mogą zgłaszać autorskie projekty, których realizacja będzie dotyczyła jednego z Celów Zrównoważonego Rozwoju wspieranych przez Santander Bank Polska. Projekty można zgłaszać do 12 listopada 2018 r. Drugi etap konkursu to głosowanie internautów na wybrany projekt. Zwycięska organizacja otrzyma od Fundacji Santander Bank Polska grant w wysokości do 30 tys. zł na realizację zgłoszonego projektu. Zasady konkursu, regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie raportu: raport.santander.pl

Pierwszy portal z danymi pozafinanowymi

Raport Odpowiedzialnego Biznesu Santander Bank Polska ma formę strony internetowej. Nowością jest fakt, że poza danymi raportowymi pełni on funkcję na bieżąco aktualizowanego portalu, na którym będą pojawiać się najświeższe informacje o działalności pozafinansowej banku. Dzięki temu nie tylko raz w roku, ale na bieżąco będzie można śledzić najważniejsze i najciekawsze działania banku z obszaru CSR. Witryna www z raportem jest przystosowana do korzystania przez osoby niewidome i niedowidzące, zgodna z międzynarodowymi standardami WCAG 2.0 – dostępności dla osób o specjalnych potrzebach.

Bank należy do grona firm regularnie i konsekwentnie informujących o działaniach w zakresie odpowiedzialnego biznesu. Raporty Santander Bank Polska są przygotowywane zgodnie z wytycznymi Global Reporting Initiative (GRI STANDARDS) i podlegają weryfikacji niezależnego audytora. Poprzednie edycje, jeszcze pod marką BZ WBK, za lata 2013, 2014 i 2015, zostały nagrodzone w Konkursie Raporty Społeczne. Raport za rok 2015 otrzymał aż dwie nagrody – internautów oraz dziennikarzy, a za 2016, oprócz nagród głównych przyznanych przez internautów i dziennikarzy, dostał także wyróżnienie jury za wartość edukacyjną.

Raport Odpowiedzialnego Biznesu 2017 Santander Bank Polska jest dostępny na: santander.pl/raport-csr

Comments

comments

229
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...