BBC HD zmienia się w BBC First

Redakcja PR - 19.10.2018
288

BBC Studios po rebrandingu nie wycofa seriali od nadawców i VOD

26 października br. kanał BBC First zastąpi w Polsce BBC HD. W ofercie znajdą się brytyjskie seriale premium na wyłączność na polskim rynku, jednak nadawca nie będzie wycofywać wcześniej udostępnionych treści od nadawców telewizyjnych i platform VoD.

BBC First będzie nadawać najnowsze seriale BBC równolegle z ich premierą w Wielkiej Brytanii lub tuż po niej. Kanał jest skierowany do publiczności poszukującej oryginalnych, brytyjskich seriali typu premium. Nowa marka zastąpi BBC HD w platformach cyfrowych, telewizjach kablowych i u operatów IPTV. Rebranding zaplanowany jest na piątek 26 października br. BBC Studios nie zamierza jednak wycofywać seriali od nadawców telewizyjnych i platform VoD. Produkcje BBC nadal można będzie oglądać na Netflixie czy Showmaxie oraz na antenach Telewizji Polskiej.

Oprócz tytułów znanych już polskim widzom w ramówce BBC First pojawią się seriale, które nie były wcześniej dostępne na żadnym polskim kanale telewizyjnym, ani w ofercie platform VoD. Wśród potwierdzonych tytułów znajdują się: „Broken”, „Paula”, „In Plain Sight” i „Unforgotten 2”.

Kanał BBC First zadebiutował w sierpniu 2014 roku w Australii. Uruchomienie BBC First w Polsce to kontynuacja globalnej strategii BBC Worldwide, polegającej na stopniowym wprowadzaniu tej marki na kolejne lokalne rynki.

W polskim portfolio BBC Studios się aktualnie kanały: BBC Brit, BBC Earth, BBC Lifestyle, CBeebies i BBC World News.

Comments

comments

288
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...