Emitel S.A. obsłuży Radio ZET

Redakcja PR - 19.10.2018
154

Dziesięcioletni kontrakt obejmie usługi transmisji i emisji sygnału w całej Polsce

Radio Zet należy do pionierów transformacji radiofonii w Polsce. Pierwsze emisje pojawiły się już w 1990 roku w Warszawie. Dzięki rozszerzeniu koncesji na nadawanie ogólnopolskie, w 1994 roku Radio Zet zaczęło nadawać w wielu nowych miejscach, z wykorzystaniem unikalnej infrastruktury technicznej Emitel. Poprzednia umowa pomiędzy spółkami obowiązywała od stycznia 2013 roku. Eurozet podpisując nową, dziesięcioletnią umowę postawił na sprawdzonego partnera technicznego, o największym doświadczeniu na rynku usług radiofonicznych w Polsce, a przez to gwarancję najwyższej jakości serwisu, który pozwoli na realizację celów biznesowych radia i na tworzenie jak najlepszej oferty programowej dla słuchaczy Radia Zet.

„Radio w Polsce ma się świetnie. W dobie zmian technologicznych, rosnącym rynku streamów i mobile, które konsekwentnie zagospodarowujemy, sygnał FM, ze względu na olbrzymią ilość odbiorników, jest cały czas najpopularniejszym źródłem dla odbiorcy. Dlatego ważne jest dla nas, jako jednego z liderów rynku, aby jakość i zasięg sygnału FM Radia ZET były jak najlepsze. W utrzymaniu wysokiego poziomu emisji pomoże nam nowa umowa z Emitel” – mówi Andrzej Matuszyński, Prezes grupy Eurozet.

Nowa umowa została zawarta pomiędzy stronami na dziesięcioletni okres obowiązywania nowej koncesji nadawcy. Obejmuje swoim zasięgiem emisje z 55 stacji nadawczych Emitel na terenie całej Polski. Współpraca została rozszerzona o nowe elementy, które zapewnią nadawcy dodatkowe zabezpieczenia sieci dosyłowej i nadawczej. Na wypadek ewentualnych awarii Radio Zet będzie miało w ciągłej dyspozycji rezerwowy sprzęt oraz alternatywne obiekty nadawcze na czas planowanych przerw konserwacyjno-remontowych. Pełna odpowiedzialność techniczna za transmisję sygnału oraz jego emisję w oparciu o wszystkie urządzenia własne Operatora będzie spoczywała na Emitel. Dzięki takiemu rozwiązaniu nadawca będzie mógł się skupić na przygotowaniu jak najlepszego programu. Nowa umowa zawiera również możliwość prezentacji treści multimedialnych Grupy Eurozet na platformie telewizji hybrydowej na Multipleksie 8 telewizji naziemnej, którego operatorem jest Emitel.

„Cieszę się, że Grupa Eurozet zdecydowała się skorzystać z usług Emitel przez kolejnych 10 lat. Wzajemne zaufanie, które budujemy od dawna, zaowocowało znacznie szerszym zakresem współpracy, który przewiduje nowa umowa. Radio Zet stawia na ciągły rozwój w Polsce i cieszę się, że Emitel może wspierać jednego z naszych kluczowych klientów w tych wysiłkach” – powiedział Andrzej Kozłowski, Prezes Zarządu Emitel S.A.

Comments

comments

154
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...