55 proc. – tylu Polaków deklarowało wsparcie dla piłkarzy przed Euro 2024

Informacja Prasowa - 19.06.2024
280

Blisko 6 na 10 Polaków uważa się za fanów sportu

 

Sieć sklepów z elektroniką Komputronik przeprowadziła z okazji Euro 2024 badanie, zadając naszym rodakom kilka pytań. Firma postanowiła dowiedzieć się m.in. tego, czy są oni fanami sportu, czy będą kibicować polskim piłkarzom oraz w jaki sposób będą śledzili ich poczynania. Wyniki są… zaskakujące.

Blisko 6 na 10 Polaków uważa się za fanów sportu

Z badania przeprowadzonego przez firmę Komputronik wynika, że 58,36 proc. Polek i Polaków deklaruje się jako fani sportu. 41,63 proc. odpowiedziało wprost, że nie interesują się tą formą spędzania czasu.

Jeszcze ciekawsze odpowiedzi padły na kolejne pytanie: „czy będziesz kibicował Polakom na Euro?” Okazuje się, że jedynie około co druga rodaczka i rodak (54,49 proc.) deklarowali, że będą dopingować naszych piłkarzy w trakcie turnieju rozgrywanego w Niemczech. Oznacza to, że aż 45,51 proc. udzielających odpowiedzi wynik naszej piłkarskiej reprezentacji jest obojętny.

O ile deklaracja dotycząca bycia fanem sportu mocno nie dziwi, o tyle odpowiedzi dotyczące kibicowania „naszym” wydają się być szokujące. To przeczy też naszym doświadczeniom. Zawsze przed rozpoczęciem dużych imprez sportowych, takich jak m.in. Euro czy Mistrzostwa Świat, obserwujemy zwiększone zainteresowanie fanów zakupem elektroniki, w tym przede wszystkim telewizorów. Przed startem imprezy w Niemczech było bardzo podobnie – komentuje Paweł Szałamacha, Dyrektor Dywizji – Dział Zarządzania Produktami w Komputronik S.A.

Tylko delikatnie ponad 5 proc. Polaków obejrzy Euro „na żywo” w Niemczech

94,32 proc. spośród ankietowanych w odpowiedzi na pytanie: „w jaki sposób będziesz oglądał/a mecze Polaków na Euro?”, przyznało, że w celu śledzenia wyników wybierze transmisję telewizyjną. 5,68 proc. respondentów obejrzy poczynania piłkarzy z niemieckich stadionów.

Metodologia badania

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 4 – 11 czerwca 2024 r. metodą CAWI na ogólnopolskiej grupie 445 osób. Wszystkie pytania w ankiecie były zamknięte, poza jednym „Na jakich urządzeniach planujesz oglądać mecze Polaków?”. Umożliwiało ono odpowiedzi wielokrotnego wyboru.

Comments

comments

280
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...