5 sposobów na odświeżenie starego kontentu

Redakcja PR - 09.09.2016
287

5 wskazówek, jak nadać nowe życie opublikowanym już kiedyś treściom

Jest wiele powodów, dla których ponowne wykorzystanie opublikowanych materiałów to dobry pomysł. Po pierwsze, aktualizowanie tekstu zajmuje znacznie mniej czasu, niż pisanie nowego. Po drugie, stary post na blogu, firmowej stronie czy fanpage’u może być zupełnie nowy dla osób, które dopiero zaczęły śledzić Twoje działania. Po trzecie, jeśli zmienisz lub odkryjesz nowe wiadomości na temat danego zagadnienia, to będziesz mógł spojrzeć na nie od innej strony.

Niektóre teksty, to materiały ponadczasowe, które po odświeżeniu mogą lepiej współgrać z blogiem czy stroną. Poniżej znajduje się 5 sposobów na to, jak zaktualizować stary kontent:

  1. Zrób ponowny research

Jak już zostało wspomniane, jedna z metod to wyszukanie nowych informacji, które pojawiły się na dany temat. Dzięki temu można przedstawić to samo zagadnienie, ale z nieco innej perspektywy.

  1. Stwórz infografikę lub pokaz slajdów

Wykorzystaj ponownie starą treść w nowy sposób i przygotuj infografikę albo pokaz slajdów. Taka forma materiału jest łatwa w odbiorze i chętnie udostępniana przez innych.

  1. Podziel materiał na mniejsze partie

Jeśli tekst jest bardzo długi, to podziel go na mniejsze części, z których każda będzie stanowiła samodzielną całość. Takie materiały możesz np. dołączać do rozsyłanego mailowo newslettera.

  1. Nagraj wideo

Kto powiedział, że kontent to tylko tekst? Wideo to świetny sposób na zaprezentowanie trudnego materiału w przystępnej formie. Jeśli chcesz dogłębnie zaprezentować temat, seria podcastów to dobry pomysł.

  1. Opublikuj e-booka

Zbierz kilka podobnych tematycznie materiałów i stwórz z nich darmowego e-booka. Pamiętaj, żeby potem udostępnić go na swoich kanałach w social media.

Następnym razem, kiedy nie będziesz mieć pomysłu na tekst, przejrzyj swoje opublikowane już materiały. Na pewno niektóre z nich da się odświeżyć i jeszcze dodatkowo „podkręcić”.

Macie jakieś inne pomysły, w jaki sposób wykorzystać ponownie stare teksty?

Źródło: PRDaily.com, Mickie Kennedy, 5 ways to revive old blog content

Tłumaczenie: Paulina Krukowska

Comments

comments

287
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...