3 kroki do udanej kampanii DOOH

Informacja Prasowa - 19.12.2019
116

3 kroki do udanej kampanii DOOH

Kreatywna i skuteczna, docierająca do szerokiej grupy odbiorców w wybranym miejscu i czasie – taka właśnie powinna być kampania DOOH. Jak sprostać tym wymaganiom? Jak w pełni wykorzystać potencjał cyfrowej reklamy zewnętrznej?

1. Zaskocz i przyciągnij odbiorców

Masz kilka sekund żeby przyciągnąć uwagę odbiorców, dlatego też zrób to w zaskakujący sposób, np. poprzez zaangażowanie ich w tworzenie kreacji wyświetlanych na cyfrowym ekranie DOOH.

Jedną z tego typu kampanii już od 5 lat przeprowadza firma JCDecaux, dając uczniom z Edynburga szansę pokazania swoich projektów na cyfrowych ekranach outdoorowych. Kampania polega na zaprojektowaniu przez uczniów kartki świątecznej. Najciekawsze prace mają szansę rozbłysnąć na Princes Street. W tegorocznej edycji wyłoniono trzech laureatów, których prace można podziwiać na dziewięciu ekranach zlokalizowanych przy wiatach przystankowych przy jednej z głównych ulic handlowych w stolicy Szkocji.

2. Ile wiesz o swoich klientach? Wykorzystaj to!

 

Przykuj uwagę odbiorców, nawiązując do ich zainteresowań. Wyświetlaj komunikaty w miejscach o największym natężeniu ruchu, w momencie, kiedy odbiorcy najbardziej tego potrzebują. Jak to zrobić? Weź przykład ze Spotify. Serwis po raz kolejny przeprowadził kampanię “Wrapped”, w której stworzone kreacje ukazały niezwykłe upodobania muzyczne użytkowników. Ze spotów wyświetlanych w przestrzeni miejskiej można się dowiedzieć m.in. o rosnącej popularności piosenki „Friday” Rebekki Black, którą słuchacze najchętniej odtwarzają właśnie w piątki, a także o ogromnej popularności piosenki „All I Want for Christmas is You” Mariah Carey w okresie świątecznym.

 

Kampania „Wrapped” realizowana jest już od trzech lat. Działania reklamowe Spotify są prowadzone na 21 rynkach, m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Japonii.

 

 

3.Zwiększ skalę dotarcia do odbiorców

 

Prowadzenie kampanii skierowanej do konkretnego odbiorcy może znacznie podnieść jej skuteczność. Korzystanie z nowoczesnych rozwiązań, jakie daje medium DOOH  pozwala na kontekstowe kierowanie treści do danej grupy. Jedną z kampanii, która postanowiła przeprowadzić test na podniesienie jakości przekazu skierowanego do klientów była reklama najnowszego smartfona Samsung Galaxy S10. Sieć komórkowa  Optus, chcąc promować nowy model telefonu wśród różnych grup demograficznych, przygotowała odmienne komunikaty  dla: młodych kobiet, dojrzałych kobiet, młodych mężczyzn i dojrzałych mężczyzn oraz rodzin.

Test przeprowadzony na 10 ekranach wykazał większe zaangażowanie w odbiorze wyświetlanych kontekstowych treści wśród odbiorców reklamy DOOH o 65% i wypadł znacznie lepiej w porównaniu do testu przeprowadzonego w sieci, gdzie zainteresowanie reklamowanym telefonem wśród odbiorców reklamy wzrosło zaledwie o 29%. Strategia kontekstualizacji doprowadziła również do zwiększenia wydajności kampanii – 73% wszystkich odbiorców dostrzegło skierowany do nich komunikat.

Kampania DOOH działa – trzeba tylko wiedzieć, w jaki sposób umiejętnie wykorzystać możliwości tego medium. Cyfrowa reklama pozwala na realizację niepowtarzalnych, zapadających w pamięć i angażujących kampanii out-of-home.

Autor: Diana Polska-Pękala– Marketing & PR Manager w MyLED, odpowiedzialna m.in. za public relations, budowanie komunikacji marketingowej firmy oraz kreowanie kampanii na nośnikach DOOH, dostosowanych do potrzeb klientów. Pasjonuje się innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi wykorzystywanymi w cyfrowej reklamie OOH oraz tworzeniem pozytywnego wizerunku marki.

Comments

comments

116
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...