3 dni zabawy ze sztuką i ekologią – Dzień Dziecka w Westfield Arkadia

Informacja Prasowa - 29.05.2023
188

W czwartek, 1 czerwca w Westfield Arkadia rozpocznie się 3-dniowe celebrowanie Dnia Dziecka.

Wspólne tworzenie muralu i zabawek w duchu less waste, odkrywanie życia pszczół czy warsztaty z segregacji odpadów to nie tylko pomysł na wyjątkowe świętowanie, ale też budowanie świadomości ekologicznej u najmłodszych. Wśród partnerów wydarzenia znaleźli się Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Stacja Muranów, Pszczelarium oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania.

Dzień Dziecka w Westfield Arkadia potrwa od 1 do 3 czerwca. Przez ten czas najmłodsi goście będą mogli obchodzić swoje święto w wyjątkowy sposób – w zgodzie z zasadą, która mówi, że nauka przez zabawę jest najefektywniejsza. Przy tworzeniu małych dzieł sztuki, obserwowaniu życia pszczół czy poznawaniu zasad segregacji odpadów dzieci mogą zarówno liczyć na świetną zabawę, jak i poszerzać swoją wiedzę z zakresu ekologii.

Malowanie muralu i tworzenie zabawek less waste

Młodzi uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję współtworzyć mural, który następnie będzie można podziwiać w centrum handlowym Westfield Arkadia. Wszystko odbędzie się pod czujnym okiem instruktorek z MIAU KRU, a konkretnie: Rurz, nauczycielki plastyki, która w wolnych chwilach tworzy ilustracje, obrazy i murale, Miss Dorys, twórczyni street artu, graffiti oraz ilustracji, a także autorki opowiadań i felietonów, Duśki Zuo, zajmującej się projektowaniem grafik, animacji i teledysków, a także
graffiti i street artem, oraz Gosi Wadady, której prace stoją na pograniczu graffiti i street artu. Dzieci będą mogły stworzyć fantazyjne obrazki na muralu, a ponadto zaprojektować wlepki, które zostaną na nim umieszczone.

Mali artyści będą mieli też szansę zrobić własne pluszowe misie – w zgodzie z zasadami less waste. Do ich stworzenia wykorzystają tkaniny z recyklingu oraz gumki recepturki, a wykonane zabawki zabiorą do domu. Tkaniny używane podczas zajęć zostaną pozyskane dzięki współpracy z Ubrania do Oddania, a w przygotowaniu misiów maluchy będą wspierać artyści z pracowni Aga Brwi.

Pszczelarium – świat pszczół z niecodziennej perspektywy

Dzień Dziecka w Westfield Arkadia to także znakomita okazja, by pokazać pociechom świat pszczół z nieoczywistej perspektywy. 2 i 3 czerwca we współpracy z Pszczelarium odbędą się warsztaty, na których dzieci mogą usłyszeć opowieść o pszczołach, ich życiu i wytwarzanych przez nie produktach – w końcu produkują one nie tylko miód! Zajęcia odbędą się na otwartym stanowisku pszczelarskim ze szklanym ulem, w którym będzie można z bliska podejrzeć te niezwykłe stworzenia. Stoisko zostanie
wyposażone także w mikroskop, przez który będzie można zobaczyć budowę plastra miodu, próbki produktów czy nawet same pszczoły.

Warsztaty z segregacji odpadów dla najmłodszych

W sobotę, 3 czerwca przed centrum handlowym, dzięki współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem
Oczyszczania, stanie nowoczesna śmieciarka niskoemisyjna. Chętni mogą wziąć udział w warsztatach
edukacyjnych z segregacji odpadów, a także sprawdzić swoją wiedzę z tego zakresu w zadaniu
praktycznym.

– Czujemy się ważną częścią lokalnej społeczności i chcemy proponować ciekawą rozrywkę, dlatego w Dzień Dziecka pomyśleliśmy o czymś naprawdę wyjątkowym. Fakt, że tegoroczne aktywności związane ze świętem dla najmłodszych niosą za sobą jeszcze wartość edukacyjną, promując less waste czy ucząc o bioróżnorodności, jest dla nas szczególnie ważny. Zapraszamy wszystkie dzieci w czwartek i piątek od godz. 16.00 do godz. 20.00 oraz w sobotę w godz. 13.00-19.00 – mówi Piotr Brzozowicz, dyrektor centrum handlowego Westfield Arkadia.

Dzień Dziecka w Westfield Arkadia potrwa od czwartku, 1 czerwca do soboty, 3 czerwca. Udział we
wszystkich atrakcjach odbywających się w ramach wydarzenia jest bezpłatny.

Comments

comments

188
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...