20,9 mln polskich internautów korzystało w grudniu z sieci na urządzeniach mobilnych

Informacja Prasowa - 13.01.2017
259

Wyniki badania Gemius/PBI za grudzień 2016

Z najnowszego badania Gemius/PBI wynika, że w polskim internecie nadal rządzi Google. Jest najpopularniejszym wydawcą i domeną, z której korzysta największa liczba internautów.

Liczba internautów w Polsce w grudniu 2016 roku wyniosła ogółem 27,5 mln, z czego na platformie PC (komputery osobiste używane w domu oraz w pracy) – 23,5 mln, a na platformie Mobile (smartfony i tablety) 20,9 mln.

Google znajduje się na pierwszym miejscu zarówno jako wydawca, jak i domena. W czołówce wydawców są również Facebook i Grupa Onet. Natomiast w przypadku domen, na drugim  i trzeci miejscu znalazły się Facebook i YouTube.

polskich internautów

polskich internautów

W grudniowych danych z badania Gemius/PBI są już dostępne statystyki miesięczne dla aplikacji mobilnych. Pomiarem są objęte aplikacje mobilne, z których korzystają polscy użytkownicy urządzeń przenośnych z systemem Android lub iOS (dotyczy aplikacji audytowanych). Wyniki pokazują liczbę użytkowników i zasięgi a w przypadku aplikacji audytowanych (przyp. aplikacje audytowane to takie, która mają wpięte w kod skrypty badawcze Gemiusa) także liczbę odsłon i czas. Populacja internautów, którzy korzystają z wyłącznie z aplikacji mobilnych, bez odwiedzania stron WWW wynosi 1,7 mln.

polskich internautów

Comments

comments

259
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...