20 mln złotych zebranych środków! – Lidl zagrał z WOŚP już po raz 10.

Jerzy Ciszewski - 14.01.2019
253

20 mln złotych zebranych środków! - Lidl zagrał z WOŚP już po raz 10.

20 mln złotych zebranych środków!

– Lidl zagrał z WOŚP już po raz 10.

W niedzielę odbył się kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestra zagrała już po raz 27. Jak co roku, liczenie środków wciąż trwa, natomiast, już wiadomo, że Fundacja pobiła kolejny rekord sumy zebranych środków. Dla Lidl Polska to jubileuszowy 10. raz, kiedy sieć kwestowała, a dzięki hojności klientów i zaangażowaniu pracowników udało się zebrać 3 mln złotych. W ciągu dekady wspólnego grania przekazano aż 20 mln złotych!

Celem tegorocznej zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Takich szpitali jest w Polsce niemal 50 i są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. Najnowocześniejsze, a zarazem najdroższe urządzenia, bardzo zwiększają możliwości lekarzy i szanse pacjentów.

Już po raz dziesiąty Lidl wspierał cele, które na ten rok wyznaczyła sobie Wielka Orkiestra. Od 7 stycznia, przez cały tydzień poprzedzający finał, we wszystkich sklepach sieci trwała kwesta, a pracownicy zbierali pieniądze do puszek. Dzięki hojności klientów i zaangażowaniu pracowników udało się zebrać 3 mln złotych. Łącznie przez dziesięć lat wspólnego grania Lidl przekazał na WOŚP aż 20 mln złotych.

„Zagraliśmy wspólnie z Orkiestrą już po raz 10! Przez dekadę działań dzięki hojności klientów i zaangażowaniu pracowników udało nam się zebrać 20 mln złotych! Jesteśmy dumni z sumy zebranych środków tym bardziej, że celem jest dofinansowanie nowoczesnego sprzętu medycznego dla dziecięcych szpitali specjalistycznych. Przypominamy także, że nasze aukcje internetowe wciąż trwają. Serdecznie zapraszamy do licytowania książek „Jeść zdrowiej – warzywa i owoce” z podpisami ambasadorów Kuchni Lidla oraz 2-osobowej kolacji zaserwowanej przez mistrza kuchni Karola Okrasę.” – podsumowuje Aleksandra Robaszkiewicz, Communications Manager, Lidl Polska.

Chociaż zbiórki do skarbon już się zakończyły, w dalszym ciągu można licytować przedmioty przekazane Fundacji – szczegóły aukcji dostępne są na stronie: https://aukcje.wosp.org.pl/.

Serdecznie zapraszamy do licytacji, niech kwota zebrana na WOŚP bije kolejne rekordy. Dobro wraca i jest dziecinnie proste!

Comments

comments

253
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...