20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie – za chwilę start!

Redakcja PR - 25.10.2016
129

27-30 października - Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Kilkaset wydawnictwhurtowni książekksięgarni czy instytucji kultury przybędzie do Krakowa na 20. Międzynarodowe Targi Książki. To wielkie święto książek i czytelnictwa  w Polsce. To też wspaniała okazja dla czytelników, by zapoznać się z nowościami wydawniczymi, spotkać z autorami czy uczestniczyć w specjalnie przygotowanych atrakcjach. 

Podczas Targów Wydawnictwo Czarna Owca organizuje spotkanie autorskie z Jerzym Ciszewskim – redaktorem naczelnym i wydawcą portalu publicrelations.pl, autora książki Ojciec ’44. Obędzie się 29.10 o godzinie 15:00, na stoisku Wydawnictwa (numer D31). 

Do Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków w stolicy Małopolski przybędzie co najmniej kilkaset wystawców z Polski i z zagranicy. Na Targach zaprezentują się m.in: Instytut Pamięci Narodowej, Wydawnictwo Arkady, Agora, Wydawnictwo Muza, Edipresse Książki czy wydawnictwo Czarna Owca. Odwiedzający Targi będą mieli do wyboru szeroki wybór tematyczny publikacji – począwszy od albumów, przez beletrystykę, skończywszy na książkach i prasie obcojęzycznej.

Zwiedzający mogą odwiedzać Tragi od godziny 10:00 do 17:00 (w weekend 28-29.10 – do 19:00). Ceny biletów zaczynają się od 6 zł (ulgowy), bilet normalny kosztuje 8 zł, koszt karnetu na 4 dni to 12 zł. Dzieci do lat 7, emeryci i renciści wstęp bezpłatny.

Gościem Honorowym tegorocznej edycji Targów jest Ambasada Izraela w Polsce. W programie przewidziane są, organizowane pod patronatem Gościa Honorowego, spotkania branżowe, dla dzieci czy blogerów książkowych.

Oprócz wystaw, na gości Targów czeka szereg atrakcji – Dziecięca Strefa WarsztatowaSpotkania w Saloniku Literackim, spotkania z Autorami w salach i na stoiskach. Podczas spotkań autorskich będzie można zobaczyć się m.in: z prof. Jerzym Bralczykiem, Sylwią Chutnik, Jackiem Dehnelem, Arturem Domosławskim, Pawłem Lisickim, Michałem Rusinkiem, Olgą Tokarczuk, Wojciechem Tochmanem czy Szczepanem Twardochem.

W skład Honorowej Rady Patronackiej weszli m.in: Anna Zielińska-Krybus – Prezes Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych, Włodzimierz Albin – Prezes Polskiej Izby Książek, Tomasz Makowski – Dyrektor Biblioteki Narodowej czy Zdzisław Pietrzyk – Dyrektor Biblioteki Jagiellońskiej.

Patronat nad Salonem Wydawców Katolickich objął Metropolita Krakowskiego – Kardynał Stanisław Dziwisz.

Patronat nad kalendarzem imprez targowych objęli: prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa.

Więcej informacji znajduje się na stronie Organizatora. 

KSIAZKA'16-Muzeum_Narodowe-terminale(1920x1080).qxd:Layout 1

Comments

comments

129
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...