„1989″ – specjalny magazyn „Gazety Wyborczej”

Informacja Prasowa - 08.05.2019
250

„1989" – specjalny magazyn „Gazety Wyborczej"

Na 30 urodziny „Gazety Wyborczej” i z okazji nadchodzącej 30 rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów w Polsce, redakcja przygotowała wyjątkowy magazyn „1989″. Wydanie będzie w sprzedaży od jutra – czwartku, 9 maja br.

W magazynie dziennikarze przypominają Polskę sprzed 30 lat. Piszą o życiu codziennym schyłku lat 80. – o tym, co się w Polsce jadło i nosiło, co oglądało w telewizji, za czym stało w kolejce i z czego żartowało, a także jaka była rola i miejsce kobiet w tamtym czasie.

Aleksandra Klich-Siewiorek barwnie opisuje wprowadzanie reform Balcerowicza, Jarosław Szubrycht wspomina „Letnią Zadymę w Środku Zimy”, czyli koncert zorganizowany przez Jerzego Owsiaka w warszawskim klubie „Stodoła”, a Helena Kowalik przypomina sprawy kryminalne, które wstrząsnęły Polską trzy dekady temu. Z kolei Paweł Krysiak wraca do 4 czerwca 1989 roku i pisze, jak on oraz inni ludzie przeżywali ten dzień.

W 30 rocznicę wydania pierwszego numeru „Gazety Wyborczej”, jej pracownicy opowiadają o początkach gazety. Poeta i publicysta Antoni Pawlak wspomina redakcyjne zebrania w piaskownicy, a redaktorka sekretariatu redakcji i korektorka Teresa Kruszona, która w dzienniku pracuje od samego początku, opowiada o tym, jak zmieniał się język gazety.

„1989″ – specjalne wydanie „Gazety Wyborczej” w objętości 140 stron dostępne będzie w punktach sprzedaży prasy od jutra – czwartku, 9 maja br. przez trzy miesiące w cenie 16,99 zł. Numer wspiera autopromocja prowadzona na łamach „Gazety Wyborczej”, w serwisie Wyborcza.pl oraz w mediach społecznościowych. Działania przygotował i zaplanował zespół promocji „Gazety Wyborczej”.

Comments

comments

250
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...