10 urodziny Twittera

Redakcja PR - 21.03.2016
193

Twitter kończy 10 lat, ale czy przetrwa 10 kolejnych?

Twitter uczcił swoje 10 urodziny przypominając największe wydarzenia w mediach społecznościowych z ostatniej dekady. Nie wiadomo jednak, czy za drugie tyle również będzie miał powody do świętowania.

Mimo radosnych obchodów, amerykański portal walczy o przyciągnięcie nowych użytkowników, zaliczył gwałtowny spadek cen i mierzy się z pytaniami o nadużycia na stronie. Cokolwiek czeka w przyszłości Twittera, może on spokojnie pretendować do największego medium ostatniej dekady.

500 milionów tweetów jest wysyłanych każdego dnia – 200 miliardów każdego roku, a hashtagi, takie jak #JeSuisParis na początku listopada po atakach terrorystycznych w Paryżu dominują światową debatę online.

Zaręczyny księcia Williama i Kate Middleton w 2010 roku ogłoszono najpierw właśnie na Twitterze. W 2008 roku NASA również użyła tej strony internetowej, by poinformować, ze sonda Phoenix znalazła lód na planecie. Posty na portalu zebrały już 250 miliardów polubień.

Dyrektor portal Lewis Wiltshire powiedział o 10 urodzinach: „Niezależnie, czy chodzi o Igrzyska Olimpijskie w Londynie, finał MasterChefa, wybory czy rozdanie Oscarów, jeśli dzieje się coś ważnego – dzieje się na Twitterze. Głębia i szerokie spektrum treści udostępnianej przez użytkowników podczas tych chwil uczyniły portal największą publicznością śledzącą na żywo wszystkie najważniejsze wydarzenia. Po 10 latach od pierwszego tweeta, nasze urodziny dają nam okazję do ponownej refleksji nie tylko nad naszymi wydarzeniami, lecz również nad tymi użytkownikami, którzy dzielą się z innymi w niesamowity, inspirujący sposób każdego dnia. Jesteśmy wdzięczni wiadomościom @HerdySheperd1 z jego farmy docierających do tysięcy ludzi na świecie czy kampaniom takim jak #EverydaySexism, dzięki którym to ludzie sami kreują Twittera”.

Jednakże, Twitter nieustannie boryka się też z problemami – szczególnie z falą agresji, mowy nienawiści i wyzwisk. Z tego powodu aktor Stephen Fry usunął konto w zeszłym miesiącu – napisał, że portal „z sekretnego stawu na magicznej polanie” stał się zarośniętą kałużą, „pełną śmieci, chwastów i potłuczonego szkła”, dodając, że strona stała się „terenem do polowania”.

Mimo tego, Twitter wciąż ma 15 milionów użtkowników w Wielkiej Brytanii, a oficjalne konto zespołu One Direction śledzi ponad 27,6 milionów osób. Niepewność jednak pozostaje, tym bardziej, że pojawiają się pogłoski o usunięciu limitu 140 znaków, co budzi sprzeciw większości użytkowników.

 

AARON BROWN

http://www.express.co.uk/life-style/science-technology/654308/Twitter-Anniversary-10-Years

Comments

comments

193
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...