10 sposobów na wykorzystanie materiałów video

Informacja Prasowa - 16.01.2020
101

10 sposobów na wykorzystanie materiałów video

Obraz znaczy więcej niż 1000 słów. Video to jeden z najmocniejszych trendów w marketingu ostatnich lat. Dużo się o nim mówi i słyszy. Warto podkreślić, że jest nim nie tylko film nagrany kamerą. Pod tym pojęciem kryją się również animacje i inne materiały, które można wykorzystywać do wielu celów. Według raportu Wyzowl w 2019 roku już 87 proc. marketerów skorzystało w swojej komunikacji z materiałów video.

Jakie więc cele możemy realizować dzięki materiałom video?

1 . Klasyczna reklama. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na bardzo skuteczne i nieporównywalnie tańsze spoty – niż te telewizyjne – w social mediach. Zwykle 6 lub 15 sekundowe filmiki, w których bardzo istotna jest konstrukcja i właściwe dobranie i rozmieszczenie elementów reklamowych. Po tę formę video sięgają marki z różnych kategorii. W roku 2020 najprawdopodobniej będziemy mogli zaobserwować wzrost wydatków na reklamę cyfrową.

2. Prezentacja firmy czyli film korporacyjny lub video employer brandingowe. Pierwszy z nich to opowieść o organizacji i jej charakterystyce przez pryzmat sukcesu. Dla mniejszych przedsiębiorstw to też bardzo dobry sposób na pokazanie siebie i swoich produktów. Drugi zaś ma na celu zaprezentowanie organizacji przez pryzmat kultury pracowniczej i tego co ma do zaoferowania potencjalnym pracownikom. Takie materiały nagrywają zwykle firmy zatrudniające co najmniej kilkudziesięciu pracowników.

3. Prezentacje produktów. Mogą one zostać zrealizowane w formie:

 

  • video explainera,najczęściej przygotowywanego w wersji animowanej. Dzięki video explainer w łatwy i zrozumiały sposób można wytłumaczyć zalety produktu albo zasadę jego działania. Takie materiały świetnie sprawdzają się także w przypadku bardziej skomplikowanych usług. To odpowiednie narzędzie zwłaszcza dla branży IT, finansowej czy technicznej – mówi Joanna Gajewska, managing director Animise (AdWise Group).

 

  • Prezentacji cech produktu. Jest ona bardzo popularna na YouTube. Dzięki niej można zaprezentować go zarówno pod kątem wyglądu, zalet, jak i cech ważnych dla użytkownika. Aż 96 proc. internautów przyznaje, że ogląda takie video, by dowiedzieć się więcej o produkcie. Szczególną formą w tej kategorii są prezentacje miejsc i wnętrz. Video idealnie się sprawdzi do przedstawienia Klientom nieruchomości, hoteli, restauracji itp.– dodaje Joanna Gajewska, managing director Animise (AdWise Group). Szczególną formą prezentacji jest unboxing, czyli film prezentujący rozpakowywanie danego produktu. Takie materiały cieszą się sporą popularnością.

 

4. Filmy instruktażowe, poradniki i samouczki. Nowocześniejsza forma instrukcji, jak zrobić coś krok po kroku – od pieczenia makowca przez wymianę uszczelki w kranie, aż po różne umiejętności zawodowe. Jak wynika z raportu Human Stories opracowanego przez Google i Ipsos aż 3 na 4 osoby osób przyznaje, że woli oglądać video niż czytać instrukcje, czy zapoznawać się z prezentacjami i infografikami.

5. Reportaż/relacja.Wydarzenia oficjalne i nie tylko warto utrwalać profesjonalną kamerą lub chociażby przy pomocy smartfona i pokazywać je na kanałach social media.

6. Webinary. Dzięki odpowiednim platformom możemy prowadzić otwarte i zamknięte szkolenia, a później wykorzystywać je jako video w naszych materiałach promocyjnych.

7. Rekrutacja. Coraz więcej firm nagrywa video rekrutacyjne. Prezentacja oferty pracy przez „prawdziwą osobę” ma dużo lepsze efekty niż jej wersja tekstowa. Na ogłoszenia, które zawierają video spływa znacznie więcej aplikacji.

8. Edukacja. Materiały niosące treści edukacyjne, szersze niż tylko instrukcja wykonania większej rzeczy. Idealne do budowania marki eksperta, często są wykorzystywane w kampaniach społecznych np. na temat zdrowia.

9. Live streaming, czyli video na żywo. Idealna forma do przestawiania „gorących” informacji, prowadzenia szkoleń czy pokazywania wydarzeń przy których znaczenie ma czas. Według raportu Facebooka materiały live są oglądane 3 razy dłużej niż te przygotowane wcześniej.

10. Polecenia. Video to bardzo dobra forma do prezentowania opinii Klientów. Dzięki niemu dysponujemy wiarygodnymi i efektownymi referencji. Możemy je umieścić nie tylko na naszej stronie www, ale także na naszych kanałach social media.

 

Lista zastosowań materiałów video jest niemal nieskończenie długa. To, co nas ogranicza, to wyobraźnia …i czasem technologia. Jedno jest pewne – jeśli myślimy o reklamie, musimy wykorzystywać video – Joanna Gajewska, managing director Animise (AdWise Group).

 

Comments

comments

101
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...