string(89) "background-image: url('https://publicrelations.pl/wp-content/uploads/2017/02/insta.png');"
string(63) "https://publicrelations.pl/wp-content/uploads/2017/02/insta.png"
10 faktów o Instagramie, które musisz znać
Instagram to aplikacja, która zdobywa coraz więcej fanów, a także jest znakomitym narzędziem dla marketingowców. Co warto o nim wiedzieć?
- Początkowo Instagram był bezpłatną aplikacja mobilną oraz serwisem internetowym do publikacji fotek o kwadratowym formacie. Ten specyficzny format był wzorowany na fotografiach Polaroida.
- Aplikacja powstała w 2010 roku, a dwa lata później został przejęta przez Facebooka.
- Od sierpnia 2016 roku Instagram wprowadził funkcję Stories (znikające po dobie treści). Kontrowersje wzbudził fakt, że niemal jeden do jednego funkcjonalność została skopiowana od konkurenta – aplikacji Snapchat.
- W Polsce z aplikacji korzysta 2,5 osób, a z serwisu internetowego- 4,6 miliona (dane Gemius/PBI, styczeń 2017).
- Najwięcej polskich użytkowników Instagrama ma od 25 do 34 lat. W podziale użytkowników na płeć przeważają panie (dane Gemius/PBI, styczeń 2017).
- Z badań Gemius/PBI (jw.), najwięcej użytkowników Instagrama z Polski mieszka na wsi (aż 2,2 miliona), ma wykształcenie średnie (2,4 miliona) i wyższe (prawie 2 miliony).
- Przydatne w codziennej pracy z Instagramem są aplikacje: Canva (obróbka zdjęć), Instaquote (zamiana tekstu w grafikę) czy Recite (wyszukiwarka nośnych cytatów i złotych myśli).
- Nie ma chyba branży, która byłaby nieobecna na Instagramie. Najpopularniejsze są profile gastronomiczne i modowe – warto jednak próbować swoich sił nawet w branży, które nie kojarzą się z wizualną stroną.
- Instagram wprowadził w ostatnich dniach funkcję dodawania całych albumów ze zdjęciami – więcej o tym pisaliśmy tutaj.
- Eksperci ds. komunikacji na Instagramie jednoznacznie przekonują, że nie warto dublować treści dodawanych w innych kanałach social media na Instagram. Takie działanie obcina zasięgi i staje się nieefektywne.
Na podstawie: INNPoland
Zobacz:
Reklamy na Instagramie – case study
Comments
Komentarze
Najpopularniejsze wpisy
Sonda
Loading ...