Festiwal Cyfryzacji – czas aktualizacji, inspiracji i edukacji cyfrowej Polaków

Informacja Prasowa - 04.09.2019
114

1 października rusza Festiwal Cyfryzacji – czas aktualizacji, inspiracji i edukacji cyfrowej Polaków

1 października rusza Festiwal Cyfryzacji – czas aktualizacji, inspiracji i edukacji cyfrowej Polaków

Warszawa, 4 września: 1 października startuje Festiwal Cyfryzacji – największa inicjatywa technologiczno-edukacyjna w Polsce, której celem jest edukacja Polaków. W trakcie 10 dni festiwalu odbędzie się blisko 30 wydarzeń, podczas których uczestnicy będą mogli nie tylko zobaczyć najnowsze technologie, ale przede wszystkim zrozumieć, jak działają. Świat nowych technologii jest dla wszystkich, którzy chcą być jego częścią, a Festiwal Cyfryzacji to okazja na zdobycie nowych, cyfrowych umiejętności i aktualizację wiedzy.

 Postęp technologiczny, Internet gigabitowy, sztuczna inteligencja, automatyzacja i robotyzacja – cyfryzacja przyśpiesza i wkracza w kolejne aspekty życia, stawiając nowe wyzwania przed społeczeństwami i gospodarkami. Polska ma ambicje, by dołączyć do grona liderów innowacyjności i digitalizacji, budując nowoczesne społeczeństwo i gospodarkę opartą na wiedzy. Jednym z warunków sukcesu jest stałe podnoszenie kompetencji cyfrowych Polaków.

W opracowanym przez Komisję Europejską rankingu indeksu gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego (DESI 2019) na tle 28 państw członkowskich UE Polska znajduje się na 25. miejscu. Ponad połowa nie ma chociażby podstawowych umiejętności cyfrowych (54%). Ze względu na postępującą automatyzację i robotyzację, jak szacuje Digital Europe, ponad połowa europejskich pracowników (52%) potrzebuje przekwalifikowania. Inwestowanie w umiejętności cyfrowe i ustawiczne kształcenie są po prostu konieczne. By sprostać temu wyzwaniu, potrzebna jest współpraca przedstawicieli instytucji publicznych, nauki i biznesu.

– Jesteśmy świadkami kolejnego przełomu w technologii. Skutki i konsekwencje rewolucji cyfrowej i AI, będą jednak zdecydowanie większe niż poprzednich – zarówno dla całych państw, jak i każdego z nas. Musimy zrobić wszystko, aby Polska nie pozostała na marginesie tych przemian oraz by żadna grupa społeczna nie została przez nią wykluczona – mówi Aleksander Kutela, Przewodniczący Rady Fundacji Digital Poland.

Wychodząc naprzeciw tym wyzwaniom, Fundacja Digital Poland wraz z partnerami w dniach 1.10 – 10.10.2019 r. organizuje Festiwal Cyfryzacji.

– Festiwal Cyfryzacji to wyjątkowa inicjatywa edukacyjno-technologiczna na mapie wydarzeń poświęconych nowym technologiom i cyfryzacji w Polsce. Będziemy rozmawiać o nowych technologiach, ale w centrum stawiamy człowieka. Kładziemy nacisk na inspirację, edukację, rozrywkę, ale także poważną debatę z ekspertami i decydentami. W trakcie Festiwalu chcemy dotrzeć do jak największej liczby osób, by przybliżyć im nowe trendy technologiczne, pokazywać korzyści wynikające z digitalizacji w codziennym życiu i pracy, edukować i podnosić kompetencje cyfrowe. Technologie powinny służyć społeczeństwu, podwyższając jakość życia i zwiększając naszą produktywność – podkreśla Piotr Mieczkowski, Dyrektor Zarządzający Fundacją Digital Poland, która jest organizatorem Festiwalu Cyfryzacji.

Festiwal Cyfryzacji startuje 1 października. Podczas uroczystej gali otwarcia wręczone zostaną nagrody Digital Shapers wyróżniające osobistości mające ponadprzeciętny wkład w rozwój cyfrowej gospodarki w naszym kraju. Poznamy także zwycięzców programu Think Big Grow Smarter UPC Polska – nagradzającego przedsiębiorców rozwijających się w oparciu o nowe technologie, innowatorów społecznych i korporacje dokonujące transformacji cyfrowych. Ogłoszone zostaną również nominacje do nagrody Ambasadorów Polskich Innowacji (API Awards), która jest wyrazem uznania dla osób mających największy wpływ na budowanie międzynarodowego wizerunku Polski i Polaków w przestrzeni innowacji w ciągu ostatnich 30 lat.

10 października, czyli ostatniego dnia Festiwalu Cyfryzacji, podczas specjalnej debaty przedstawicieli świata biznesu, nauki i rządu, Fundacja Digital Poland wraz z partnerami zaprezentuje wyniki raportu: „Technologie w służbie społeczeństwu. Polskie społeczeństwo 5.0”. Digital Summit to okazja do poważnej dyskusji na temat zachodzących zmian i próba znalezienia odpowiedzi na pytanie: jak uczynić z Polski centrum światowych innowacji?

W trakcie 10 dni Festiwalu Cyfryzacji, oprócz tych wymienionych wyżej odbędzie się szereg rozmaitych wydarzeń i atrakcji, kierowanych do różnych grup odbiorców, m.in:

  • Noc Innowacji – 5.10.2019 r.

Była Noc Muzeów, teraz czas na Noc Innowacji. Fundacja Digital Poland wraz z partnerami zaprasza do zobaczenia świata innowacji po zmroku. W Warszawie, Łodzi, Płocku i Wrocławiu 5 października otworzą się drzwi centrów badawczo – rozwojowych i najnowocześniejszych magazynów w Polsce. Będzie można podpatrzeć, nad czym głowią się pracownicy firmy Ericsson czy Polsat Games.

  • Cyfrowe Zniżki  01.10.2019 do 10.10.2019 r.

W trakcie trwania festiwalu firmy partnerskie będą oferować zniżki i promocje na swoje produkty i usługi. W tym czasie każdy będzie mógł upolować jakąś okazję. Cyfrowe Zniżki to zupełnie nowe święto promocji w sklepach internetowych. Organizatorom i partnerom zależy na popularyzacji nie tylko zakupów online, ale także płatności bezgotówkowych.

  • Cyfrowy Bohater  01.10.2019 do 10.10.2019 r.

Fundacja Digital Poland wraz z partnerami w czasie trwania Festiwalu Cyfryzacji uruchomia akcję charytatywną, podczas której prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na szkolenia z cyfrowych kompetencji dla osób w trudnej sytuacji życiowej. Całe nasze życie to zmiany. Nie możemy się ich bać, musimy za nimi podążać. Fundacja Digital Poland wyciąga pomocną dłoń do tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

Festiwal Cyfryzacji objęty jest Patronatem Honorowym Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwa Przedsiębiorczości i TechnologiiMinisterstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR), Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości. Patronat nad wydarzeniem objął także Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, a Warszawa i Łódź są Miastami Partnerskimi.

Patronat wydarzeniu udzieliły również izby: Izba Gospodarki Elektronicznej, Krajowa Izba Gospodarcza (KIG), Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji (KIGEiT), Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej (KIKE), Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji (PIIT), Polska Izba Komunikacji Elektronicznej (PIKE).

Partnerami Strategicznymi Festiwalu Cyfryzacji są: Cyfrowy Polsat, Huawei, Netia, Plus, UPC, TVN Digital, RASP, Visa. Partnerami są: Agora, Evenea, Prowly, Polpharma, PwC, Rzeczpospolita oraz Ströer.

Najświeższych informacji o Festiwalu Cyfryzacji i jego atrakcjach należy szukać na oficjalnej stronie https://festiwalcyfryzacji.pl/ lub w biurze prasowym  https://festiwalcyfryzacji.prowly.com/

Komunikację Festiwalu Cyfryzacji wspiera agencja Flywheel.

Zachęcamy także do śledzenia profili Festiwalu Cyfryzacji w mediach społecznościowych:

Facebook: https://www.facebook.com/Festiwalcyfryzacji

Twitter: https://twitter.com/festiwalcyfrowy

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/20489324/

O Fundacji Digital Poland

Fundacja Digital Poland dąży do tego, by Polska stałą się centrum światowych innowacji. Poprzez swoje działania, jej Fundatorów i Partnerów zamienia cyfrowe wyzwania w szanse dla polskiej gospodarki. Międzynarodowo pozycjonujemy też Polskę jako wiodący ośrodek innowacji cyfrowych na świecie, promując polską naukę, firmy, inicjatywy, łącząc razem siły i tworząc sieć wartościowych relacji.

Comments

comments

114
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...