„Gazeta Wyborcza” i serwis Wyborcza.pl rozpoczynają współpracę dystrybucyjną z platformą VOD ARTE po polsku

Informacja Prasowa - 20.04.2017
181

„Gazeta Wyborcza” i serwis Wyborcza.pl rozpoczynają współpracę dystrybucyjną z platformą VOD ARTE po polsku

„Gazeta Wyborcza” i telewizja ARTE podpisały umowę partnerską na dystrybucję treści wideo. Od 21 kwietnia br. na stronie Wyborcza.pl użytkownicy będą mogli oglądać dokumenty i reportaże z bogatej oferty kanału ARTE po polsku. Obie strony chcą z czasem rozwijać partnerstwo. 

Filmy dokumentalne i reportaże ARTE po polsku będzie można oglądać codziennie w serwisach „Gazety Wyborczej”. Dzięki tej współpracy w najbliższym czasie użytkownicy Wyborcza.pl i Wyborcza.pl/wideo będą mogli obejrzeć m.in.:

– „Emigracja jest kobietą” – poruszająca historia trzech kobiet, które mimo wielu trudności postanowiły porzucić swoje dotychczasowe życie i szukać szczęścia w innym kraju. To opowieść o odwadze, nadziei i tęsknocie za domem;

– „Irak: dzieci z Mosulu” – wojna w Iraku i Syrii zbiera swoje żniwo, a najbardziej cierpią dzieci trapione wizjami z przeszłości: okrutnymi obrazami egzekucji, śmierci rodziców i rodzeństwa i ucieczki z domu. Zespół stresu pourazowego sprawia, że budzą się z krzykiem i nie mogą spać;

– „Norwegia: rozbite rodziny” – na mocy norweskiego prawa dzieci są zabierane od swoich rodziców za zachowania, które gdzie indziej nie są uznawane za znęcanie się nad dziećmi. Wyroki Norweskiego Urzędu Ochrony Praw Dziecka „Barnevernetu” są jednak nieugięte.

Wyborcza.pl intensywnie rozwija swoją działalność wideo, a we wrześniu ub.r. serwis zaproponował użytkownikom nową ramówkę wideo. Co tydzień emituje kilkanaście autorskich, cyklicznych programów oraz codzienne newsy i reportaże. Wszystkie materiały wideo można znaleźć na Wyborcza.pl/wideo.

ARTE to europejska publiczna stacja telewizyjna, która powstała w 1991 roku z inicjatywy Francji i Niemiec. Oferuje między innymi bogatą sekcję programów dokumentalnych o tematyce społecznej, geopolitycznej, kulturalnej i śledczej. To przede wszystkim tematyka dziedzictwa kulturowego Europy. Dzięki wsparciu Unii Europejskiej flagowe programy stacji dostępne są w pięciu językach – po niemiecku i francusku, oraz – z napisami – po angielsku, hiszpańsku i po polsku. Kanał proponuje również bogaty wybór koncertów. Pełna oferta dostępna jest pod adresem www.arte.tv/pl.

Comments

comments

181
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...